03/10/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

SEBAHATTİN DÜLGER: “KÜTAHYA YENİ DÖNEME HAZIR”

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Sabahattin Dülger, bir dizi ziyaret için Kütahya’ya geldi. Eğitim öğretim yılı öncesinde yapılan hazırlıkları yerinde inceleyen Dülger, Kütahya yeni eğitim öğretim yılına hazır olduğunu dile getirdi.

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Sabahattin Dülger, okul ziyaretleri öncesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü binasında idarecilerle bir araya geldi. Müdürlük Maarif Salonu’nda Genel Müdür Sabahattin Dülger başkanlığında, Hasan Başyiğit, millî eğitim müdür yardımcıları ve şube müdürlerinin katılımıyla toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda Kütahya’daki eğitim öğretim konularında Sabahattin Dülger’e bilgi verildi.

EL EMEĞİ ÇALIŞMALARI İNCELEDİ

Sabahattin toplantının ardından Vali Ali Çelik’i makamında ziyaret etti. Vali Çelik, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Dülger’e çalışmalarında kolaylıklar diledi. Dülger’in programı okul ziyaretleri ile devam etti. Prof. Dr. Necmettin Erbakan Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi ve Ali Güral Anadolu Lisesini ziyaret eden Dülger, bu okullarda öğretmenlerle bir araya geldi, yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını diledi. Halk Eğitim Merkezini de ziyaret eden Dülger, Kütahya’daki halk eğitim merkezlerinin müdürleriyle toplantı gerçekleştirdi. Yapılan çalışmalarla ilgili kapsamlı bilgi alarak toplantı sonrası Halk Eğitim Merkezinde sergilenen el emeği çalışmaları inceledi.

SON DURAK OLGUNLAŞMA ENSTİTÜSÜ

Dülger’in son durağı Kütahya Olgunlaşma Enstitüsü oldu. Burada yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Dülger, el emeği ürünleri ayrı ayrı inceledi. Ziyaret boyunca yaptığı incelemeler neticesinde Kütahya’nın yeni eğitim öğretim yılına hazır olduğunu gördüğünü ifade eden ve bundan duyduğu memnuniyeti dile getiren Sabahattin Dülger, yapılan çalışmalar dolayısıyla emeği geçenlere teşekkür etti.