04/10/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

ŞEHİR İÇİN EN DOĞRU PROJE: “URFA MODELİ”

MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu’nu ziyaret ederek “Urfa Modeli” olarak bilinen kavşağın şehrin girişine yapılmasını talep etti. Erbaş: “Şehrin girişi için trafiği rahatlatacak en doğru proje üzerinde yoğunlaşırken, Urfa Modelinin genişletilerek şehrimizin girişinde uygulanabilir olduğunu gördük” dedi.

Milletvekili Ahmet Erbaş, Sera AVM karşısı, Çiniciler Çarşısı ve Tavşanlı tarafından gelen yola Karayollarında “Urfa Modeli” olarak bilinen modelin genişletilerek şehrin girişine yapılmasını talep ederek, 2023 yılına kadar yapılması için destek istedi.

“2023 YILINA KADAR YAPILMASI İÇİN DESTEK İSTEDİK”

Ahmet Erbaş, “Ulaştırma Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu’nu ziyaret ederek Sera AVM karşısı, Çiniciler Çarşısı ve Tavşanlı tarafından gelen yola Karayollarında “Urfa Modeli” olarak bilinen modelin genişletilerek şehrin girişine yapılmasını talep ettik, 2023 yılına kadar yapılması için destek istedik.” açıklamasında bulundu.

PROJE BAKANA İLETİLDİ

Erbaş: “Karayollarında ‘Urfa Modeli’ olarak bilinen hayata geçirilmiş örnek gösterilen bir proje uygulaması var. Ekibimizle ve şehir planlamacılarla görüşmelerimizde şehrin girişi için trafiği rahatlatacak en doğru proje üzerinde yoğunlaşırken gerekli araştırmalarda ve görüşmelerde bulunduk. Bu bahsettiğimiz Urfa Modelinin genişletilerek şehrimizin girişinde uygulanabilir olduğu konusunda çalışmalarımızı tamamladık. Daha sonra çalışmamızı Sayın Bakanımız Adil Karaismailoğlu’na ilettik” açıklamasında bulundu.

TRAFİK BÜYÜK ÖLÇÜDE RAHATLAYACAK

Urfa Modeli konusunda bilgilendirmede bulunan Erbaş: “Bu modelde direkt alttan geçiş ve köprülü kavşak bulunuyor. Proje uygulandığı takdirde; Sera AVM karşısı, Çiniciler Çarşısı ve Tavşanlı yolunun bulunduğu ortak bölgeye bir direkt alt yol ve köprülü kavşak yapılması halinde bu model daha da genişletilerek hem trafik kazalarının önüne geçilecek, hem de trafik büyük ölçüde rahatlayacak” diyerek sözlerini tamamladı.