12/08/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

ŞİDDET GÖRÜYORSANIZ KADES’E BAŞVURUN”

Kadına şiddetin önüne geçebilmek için hayata geçirilen KADES uygulaması ve kullanımı hakkında kadınları bilgilendiren Vali Ali Çelik: “Şiddet görüyor veya görme ihtimaliniz varsa KADES’le hızlı bir şekilde yardım alabilirsiniz” dedi.

Kütahya Belediyesi ve Kütahya Berberler Kuaförler ve Güzellik Salonları Odası ile birlikte organize edilen 2022 trendleri bilgi paylaşım programına Vali Ali Çelik ve Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık katılım sağladı.

ODA BAŞKANINA TEŞEKKÜR

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık yaptığı konuşmasında 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde kadınlarla birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Başkan Işık, “Belediyemiz ile birlikte yapılan her programda sizlerin yanında olmanın onurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Oda başkanımıza bu tür faaliyetlerde bizi haberdar ettiği ve bu güzellikleri Kütahya’da yaşattığı için teşekkür ediyorum” dedi.

“NİTELİĞİN ARTIRILMASI ÇOK KIYMETLİ”

Mesleki eğitimlerle çalışmaların niteliğinin artırılmasını çok kıymetli bulduğunu ifade eden Vali Çelik: “Kadının kendi ayakları üzerinde durması meslek sahibi olmasıdır. Buradaki çalışma mesleki gelişim ve niteliğin artırılması noktasında önemlidir. Düzenlenen çalışma çok değerli. Tüm katılımcılarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum” dedi, emeği geçenlere teşekkür etti.

KADES’İ ANLATTI

Kadına şiddetin önüne geçebilmek için hayata geçirilen KADES uygulaması ve kullanımı hakkında da salondaki kadınları bilgilendiren ve uygulamayı telefonlarına indirmelerini isteyen Vali Ali Çelik: “Şiddet görüyor veya görme ihtimaliniz varsa KADES’le hızlı bir şekilde yardım alabilirsiniz” dedi. Yapılan konuşmaların ardından Vali Ali Çelik ve Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, katılımcılara çiçek hediye etti.