28/06/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

SİMAV’A ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

Kuzey Irak’ta Pençe Kilit operasyonunda yaşanan çatışmada yaralanan Simavlı Piyade Uzman Çavuş Hüseyin Çankaya şehit oldu.

Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Kilit operasyon bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada 3 askerin şehit olduğunu, 4 askerin de yaralandığını duyurdu. 3 şehit ateşinden biri de Kütahya Simav’a düştü.

3 ŞEHİT 4 YARALI

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, “Pençe-Kilit operasyon bölgesinde, 24 Mayıs 2022 tarihinde, teröristlerle çıkan çatışmada, üç kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, dört kahraman silah arkadaşımız da yaralanmış ve derhal hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize de acil şifalar dileriz” denildi.

TÜM MÜDAHALELERE RAĞMEN KURTARILAMADI

Çatışmada şehit olan askerlerden birinin nüfusu Kütahya ili Simav ilçesi Yeniköy’e kayıtlı Piyade Uzman Çavuş Hüseyin Çankaya olduğu öğrenildi. Yaralı olarak hastaneye kaldırılan Çankaya, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Ekspres Gazetesi olarak kahraman şehidimize Allah’tan Rahmet, kederli ailesine ve ülkemize baş sağlığı dileriz. C