30/09/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

“TÜRK DEMOKRASİSİNİN EN ZOR SINAVIYLA KARŞIYA KARŞIYAYIZ”

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Simav İlçe Kongresine katıldı. Ülkenin fetret dönemi içerisinde bulunduğunu söyleyen Uysal, Türk demokrasisinin en zor sınavıyla karşı karşıya olunduğunu söyledi.

Kongreye iştirak eden DP Lideri Gültekin Uysal’ın Eynal’da konvoyla karşılanıp katıldığı Kongreye Demokrat Parti Teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Uyanık, Genel Başkan Yardımcısı Adnan Turfan, GİK Üyesi İlhami Özatağ, Eski DP’li Simav Belediye Başkanı Kasım Karahan, Eski Simav İlçe Başkanlarından DP MYK üyesi Mehmet Topaler ve bazı MKY üyeleri, Kütahya Merkez İlçe Başkanı İdris Germiyanoğlu, il ve ilçe teşkilat yönetimleri, eski belediye başkanları ve çok sayıda Demokrat Partili katıldı.  Kongrede tek aday olarak gire Mustafa Baki yeni ilçe başkanı seçildi.

UYANIK: “BİR SEFERBERLİK İSTİYORUZ”

Kongrede Demokrat Parti’nin son zamanlarda atağa kalktığını dile getiren DP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Uyanık, Demokrat Parti teşkilatlarından Demokrat Parti olarak bir seferberlik istediklerini söyledi. “Bir seferberlik istiyoruz. Partimizin kapıları herkese açık olacak. Herkesi partimize davet edeceğiz” dedi. İl Başkanı Hakkı Yağız, İlçe Başkanı seçilen Mustafa Baki, Eski Belediye Başkanı Kasım Karahan da birer konuşma yaptı.

UYSAL: “DÜNÜMÜZÜ ÇALANLARA YARINIMIZI ÇALDIRMAYACAĞIZ”

Demokrat Parti Lideri Gültekin Uysal, ülkenin fetret dönemi içerisinde bulunduğunu söyleyerek Türk demokrasisinin en zor sınavıyla karşı karşıya olunduğunu söyledi. AK Parti’nin 20 yıllık ekonomi politikalarını eleştiren Gültekin Uysal: “Türkiye’yi 20 yıl evvel daha yükseklerde almış olmalarına rağmen kişi başına gelirde 87. sıraya düştük. Ortaya koydukları politikalarla enflasyonu hortlattılar, dar gelirli vatandaşı kayıp üstüne kayıp verir haline getirdiler. Çiftçimiz alın terinin karşılığını alamaz hale geldi. Bu yolun sonu görünüyor. Kitabına uydurarak günümüzü çaldıkları yetmediği gibi yarınlarımızı da ipotek altına aldılar. Ama burada ifade ediyorum. Dünümüzü çalanlara yarınımızı çaldırmayacağız, çaldırmayacağız. Ne yaparlarsa yapsınlar çaldırmayacağız. Biz 84 milyonun geleceğini teminat altına almak için mücadele ediyoruz.

“BAĞIMSIZ YARGI OLSA AK PARTİ KAPATILIR”

Yolsuzlukların sistematik hale geldiğini söyleyen Uysal konuşmasına şöyle sürdürdü:” Yolsuzluklar o kadar sistematik hale gelmiş ki, Türkiye Cumhuriyeti hâkim ve savcıları bağımsız vazifelerini yapabilseler, şimdi de AK Parti’yi yolsuzlukların odağı olmaktan kapatırlar. Bugün geldiğimiz noktada 20 yılda karşı karşıya tüm olumsuzluklara, tüm hukuksuzluklara, tüm yolsuzluklara karşı bir ortak paydayı inşaa etmek adına var gücümüzle çalışıyoruz.” Kongre sonunda yapılan seçimde tek aday olan Mustafa Baki, Simav Demokrat Parti yeni ilçe başkanı seçildi.