18/08/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

UYSAL: “DEĞERİ MADDİYATLA ÖLÇÜLMEZ”

Şair ve Yazar İsa Kahraman, sahibi olduğu 1091 kitabı Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Kütüphanesine bağışlaması dolayısıyla üniversitede tören düzenlendi. Törende bir konuşma yapan Prof. Dr. Kazım Uysal: “Bu kitapların buraya konması İsa Bey için çok önemli olduğu gibi bizim için de çok önemli. Kendi kütüphanesini bizim kütüphanemize hediye etti. Bu hiçbir maddi karşılıkla ölçülmez” dedi.

Şair İsa Kahraman, DPÜ’ye bin 91 kitap bağışladı. Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Kütüphanesinde yapılan bağış dolayısıyla düzenlenen törene İsa Kahraman’ın yanı sıra Rektör Prof. Dr. Kâzım Uysal, İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Çelik, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Murat Zengin, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

“DÜNYANIN HER YERİNDEN ERİŞİLEBİLECEK”

Törende bir konuşma yapan Prof. Dr. Kazım Uysal: “Bir insanın gelişmesine yükselmesine fikri olarak olgunlaşmasına en çok katkı sağlayan öğretmen ve kitaplardır. Bu kitapların buraya konması İsa Bey için çok önemli olduğu gibi bizim için de çok önemli. Kendi kütüphanesini bizim kütüphanemize hediye etti. Bu hiçbir maddi karşılıkla ölçülmez. Bu örnek davranışın tüm insanlara Kütahya’mıza hüsnü misal olmasını diliyorum. Bu büyük kütüphaneye hediye edilen kitaplar sadece sayısı 50.000’e yaklaşan öğrencilerimize değil adeta bütün uluslararası dünyaya açılıyor. Her yerden görünür hâle geliyor. Görüyorsunuz etiketlemişler ve bu etiketleri girecekler artık bu kütüphanedeki kitaplara dünyanın her yerinden erişebilecekler ve bakabilecekler” ifadelerini kullandı. Rektörün konuşmasının ardından kürsüye gelen ve kısa bir konuşma yapan İsa Kahraman, törene katılan herkese teşekkürlerini sundu ve bağışladığı kitapların öğrenciler başta olmak üzere DPÜ’ye ve tüm insanlara faydalı olmasını diledi. Tören Prof. Dr. Ali Çelik’in okuduğu duanın ardından İsa Kahraman’a teşekkür belgesi sunulmasıyla sona erdi.