22/05/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

VALİ ÇELİK: “BUGÜN VE YARINLARIMIZIN TEMEL DİNAMİĞİ TARIM”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Ekilmemiş tek karış toprak kalmayacak” çağrısını hatırlatan Vali Ali Çelik: “Bugün ve yarınlarımızın temel dinamiği tarım. Tarımsal üretimden vazgeçmemeliyiz” dedi.

Vali Ali Çelik, Kütahya’nın Doğalar köyünde muhtarlarla bir araya geldi. Toplantıda; tarımdan içme suyuna, ulaşımdan altyapıya kadar yapılan ve yapılması planlanan çalışmalar değerlendirildi.

ÇELİK: “TARIMSAL ÜRETİMDEN VAZGEÇMEMELİYİZ”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Ekilmemiş tek karış toprak kalmayacak” çağrısını hatırlatan Vali Ali Çelik, “Bugün ve yarınlarımızın temel dinamiği tarım. Tarımsal üretimden vazgeçmemeliyiz. İlimiz, ilçelerimiz ve köylerimiz için ne gerekiyorsa hep birlikte yapacağız” dedi.

GAZEL: “İLİMİZE TARIMDA 3 MİLYON TL İLAVE DESTEK KAZANDIRIYORUZ”

Davetlerinden dolayı muhtarlara teşekkür eden Milletvekili İshak Gazel, Kütahya’nın tarımsal desteklemelerden faydalanacak önemli illerden biri olacağını söyledi. Domaniç ilçesinin yağlık ayçiçeği destekleme kapsamına alındığını belirten Gazel: “Ayçiçek ve nohut tohumu için Tarım ve Orman Bakanlığı desteklerine 3 milyon TL ilave kaynağı İl Özel İdaremiz ve Bakanlığımızdan ilimize kazandırıyoruz” ifadelerini kullandı.

YILMAZ: “8 MİLYON TL HARCAMA YAPILDI”

İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, İl Özel İdaresi kaynaklarıyla Doğalar köyüne 2004 yılından itibaren 8 milyon TL yatırım yapıldığını kaydetti. Yılmaz; köydeki su şebekesinin yenilendiğini, kanalizasyon için kaynak ayrıldığını da paylaştı. Toplantı, 45 köy ve mahalle muhtarının talepleri ve ihtiyaçlarının dinlenmesiyle sona erdi.