18/05/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

VALİ ÇELİK: “ŞİDDETE KARŞI SIFIR TOLERANS”

Vali Ali Çelik’in başkanlığında, “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon Planı Teknik Kurulu Toplantısı” yapıldı. Kadına yönelik şiddete sıfır tolerans anlayışıyla mücadele edildiğini belirten Vali Çelik, 2021 yılında Kütahya’da kadın cinayeti yaşanmadığını söyledi.

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünde yapılan toplantıda; kadına yönelik şiddetle mücadelede alınan tedbirler, uygulamalar ve alınması gereken ilave tedbirler istişare edildi.

“MÜCADELE BAŞARIYLA YÜRÜTÜLÜYOR”

Kadına yönelik şiddetle mücadeledeki çalışmaların Kütahya’da başarıyla sürdürüldüğünü kaydeden Vali Ali Çelik, kurul üyelerine gayretlerinden dolayı teşekkür etti.

“2021 YILINDA KADIN CİNAYETİ YAŞAMADIK”

Kadına yönelik şiddete sıfır tolerans anlayışıyla mücadele edildiğini belirten Vali Çelik, 2021 yılında Kütahya’da kadın cinayeti yaşanmadığını söyledi. Can kaybı ve şiddetin önlenmesinde durumsallık yaklaşımının önemine dikkat çeken Vali Çelik, “Her bir olayı, kendi içinde nedenleriyle birlikte analiz etmeliyiz. Bu da kurulumuzun desteğiyle olabilecek bir husus. Beklentimiz, çabamız mümkün olan mücadele kapasitemizin üzerine çıkmak. Bu bizim hem kendimize hem yarınlarımıza hem de milletimize ve devletimize olan borcumuzdur” diye konuştu.