04/10/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

YARALI GÜVERCİNE ESNAF SAHİP ÇIKTI

BALIKLI MAHALLESİ BALIK CADDESİ ÜZERİNDE ÇATIDAN DÜŞEREK BOYUN VE KANATLARINDAN YARA ALAN GÜVERCİN, BÖLGE ESNAFLARI TAHİR ÇELİK, GÜLDANE CEYLAN VE SÜLEYMAN YÜCE TARAFINDAN FARK EDİLEREK KORUMA ALTINA ALINDI. (HÜSEYİN EFE/KÜTAHYA-İHA) Kütahya'da 3 katlı bir iş yerinin çatısından düşerek yaralanan güvercine esnaflar sahip çıktı.

Kütahya’da 3 katlı bir iş yerinin çatısından düşerek yaralanan güvercine esnaflar sahip çıktı.

Balıklı Mahallesi Balık Caddesi üzerinde çatıdan düşerek boyun ve kanatlarından yara alan güvercin, bölge esnafları Tahir Çelik, Güldane Ceylan ve Süleyman Yüce tarafından fark edilerek koruma altına alındı. Esnaflar yaralı güvencine su ve yiyecek vererek kendine gelmesini sağladı. Esnaflar bu arada, telefonla Doğa Koruma ve Milli Parklar Kütahya Şube Müdürlüğü görevlilerine ulaşmaya çalıştı. Ancak hiçbir görevlinin aramalara cevap vermemesi esnafları isyan ettirdi.

“MUHATAP BULAMADIK”

Esnaf Tahir Çelik: “Yaralı güvencinin daha çabuk sağlığına kavuşması için ‘Alo 153 Beyaz Masa’yı aradık. Onlar da bu durumlu ilgili Doğa Koruma ve Milli Parklar Kütahya Şube Müdürlüğü’ne ait 3 ayrı telefon numarası verdi. 3 telefonu da defalarca aramamıza rağmen bir türlü çağrılarımıza cevap verilmedi. Hafta sonu da olsa verilen bu numaralara bir muhatap bulamamamız bizleri hem üzdü hem de sinirlendirdi. İş başa düştü, güvercine artık biz bakacağız. İnşallah bir an önce eski sağlığına kavuşur ve uçabiliriz” dedi.