12/08/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

YILMAZ: “KÜLTÜR VE MEDENİYETİMİZDE KADININ YERİ AYRIDIR”

Kültür ve medeniyetimizde kadınlarının yerinin ayrı olduğunu söyleyen İl Genel Meclis Başkanı Musa Yılmaz: “Maalesef içinde bulunduğumuz şartlarda da kadına karşı şiddeti ve ayrımcılıkları görüyoruz. Bunu mümkün olduğu kadar aşmaya çalışıyoruz” dedi.

Kütahya İl Özel İdaresinde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle kutlama programı düzenlendi. Programa; İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, Kütahya İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Koyak, Yol-İş Şube Başkanı Ali Okçu, Bem-Bir-Sen Şube Başkanı İsmail Yaşa ve İl Özel İdare bünyesinde çalışan kadın personeller katıldı.

YILMAZ: “KADINA KARŞI ŞİDDETİ VE AYRIMCILIKLARI GÖRÜYORUZ”

Kutlama programında konuşan İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz; “Bizim Kültür ve medeniyetimizde kadınlarımızın yeri hep özel diyoruz ama maalesef içinde bulunduğumuz şartlarda da kadına karşı şiddeti ve ayrımcılıkları görüyoruz. Bunu mümkün olduğu kadar aşmaya çalışıyoruz. Bu durumu gerek yasal düzenlemeler gerekse toplumun dinamikleri sayesinde belli bir seviyeye getirdik. Bugün bazı kurumlarda çalışan kadın sayısı erkeklerden fazla. Bir kadın için çalışmak çok zor, hele hele okula giden çocukları var ise daha da zorlaşıyor. Çalışanlar arasında kategori farklılıkları da var. Her ne kadar zor olsa da bunlar giderilmeye çalışılıyor. Herkes çalıştığı işte mutlu olup kanaatkâr olursa başarı daha kolay yakalanıyor” dedi.

KOYAK: “UTANÇ DUYUYORUZ”

Kütahya İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Koyak ise; “Kurumumuzda çalışan kadın sayısı % 30’un üzerinde biz sizlerle çalışmaktan ve sizlerle bu hizmeti üretmekten ve bu başarının bir paydaşı olmanızdan fazlasıyla memnunuz. Sizlerle çalışmaktan dolayı memnuniyetimi özellikle belirtmek isterim. Günümüzde haberleri izlediğimizde bir kadın cinayeti görmek, kadınlarımızın zor anlar yaşadığını görmekten utanç duyuyoruz” ifadelerini kullandı.  Konuşmaların ardından İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, Kütahya İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Koyak, Yol-İş Şube Başkanı Ali Okçu, Bem-Bir-Sen Şube Başkanı İsmail Yaşa kadın personellere hediyelerini takdim ettiler.