18/08/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

YILMAZLAR MADENCİLİK’TEN OKUL BAĞIŞI

Kütahya Valiliği ile Yılmazlar Madencilik San. ve Tic. Ltd. Şti. arasında Tavşanlı Kayaarası köyüne yaptırılacak 3 derslikli okul için protokol imzalandı.

Kütahya Valiliği ile Yılmazlar Madencilik San. ve Tic. Ltd. Şti. arasında imzalanan protokol kapsamında Tavşanlı ilçesi Kayaarası köyünde 3 derslikli ilkokul inşa edilecek. Şehit Öğretmen Mustafa Çağlar İlkokulunun kaba inşaatını Yılmazlar Madencilik bağış olarak yaptıracak. Kütahya Valiliği adına protokolü imzalayan İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit hayırsever Yılmazlar Madencilik San. ve Tic. Ltd. Şti. yetkililerine teşekkür etti, protokolün hayırlı olmasını diledi.

3 DERSLİKLİ İLKOKUL YAPILACAK İmza töreninin ardından bir açıklama yapan Vali Ali Çelik: “Yılmazlar Madencilik tarafından Tavşanlı Kayaarası köyümüzde inşa edilecek 3 derslikli ilkokul yapım projesi protokolünü imzaladık. Kütahya’mızın geleceğine yatırım yapan hayırsever iş insanımız Mehmet Yılmaz’a, Devletimiz ve ilimiz adına yürekten teşekkür ediyor; bu güzel örneklerin artarak devam etmesini diliyorum” ifadelerini kullandı.