30/09/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

YÜZDE YÜZ KAPASİTE İLE HİZMETE DEVAM

SONBAHARDA TATİLİN ADRESİ KAPLICALAR (HÜSEYİN EFE/KÜTAHYA-İHA) Kütahya'daki kaplıcaların, sonbaharda dinlenmenin ve yenilenmenin adresleri arasında ilk sırada yer aldığı bildirildi.

Kütahya’nın şifa bölgesi Ilıca Kaplıcaları’nda faaliyet gösteren Harlek Termal Otel’in eylül ayında yüzde yüz kapasite ile hizmet vereceği belirtildi.

Harlek Termal Otel Müdürü Engin Umur yaptığı açıklamada: “Termal otelimiz yaz aylarında yüzde yüz kapasite ile çalıştı. Sonbahara girdiğimiz bugünlerde otelimiz yine yüzde yüz kapasite ile hizmet veriyor. Eylül ayının sonuna kadar da dolu olacak. Termal suyumuz romatizmal hastalıklar başta olmak üzere sporcu yaralanmaları ile iç ve dış menüsküs yırtıklarına şifa olmaktadır” diye konuştu.

“ADETA OKSİJEN DEPOSU”

Umur: “Ilıca’da vatandaşların konaklama, dinlenme ve kamp yapma ihtiyaçlarına cevap veren bol miktarda tesisimiz mevcut. Bilhassa büyükşehirlerde yaşayan vatandaşlarımızın temiz hava almaları ve huzur içinde bayram tatillerini geçirmeleri için kaplıcalara gelmelerini tavsiye ediyorum. Kaplıcanın bulunduğu yerleşim alanlarının dört bir yanı ormanlarla kaplı, adeta oksijen deposu. Harlek Termal Otel’in sınırları içerisinde elde edilen bu doğal ortam, termal su renksiz, mineral bakımında zengin, kokusuzdur. Doğanın bir hediyesi olarak şifalı bay termal havuz, bayan termal havuz, çocuk havuzu ve açık havuzumuz müşterilerimizin hizmetindedir” ifadelerini kullandı. Harlek Termal Otel’in açık ve kapalı kavuzları, Kütahya başta olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanından gelen vatandaşların akınına uğruyor.