04/07/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

‘ZAFER MEYDANI’ PROJESİNDE ÇALIŞMALAR BAŞLADI

KÜTAHYA'DA ZAFER MEYDANI PROJESİNDE ETÜT ÇALIŞMALARI BAŞLADI (HÜSEYİN EFE/KÜTAHYA-İHA) Kütahya Belediyesi vizyon projeleri arasında yer alan 'Zafer Meydanı' projesi için çalışmalar başladı.

Kütahya’nın simgesi Vazo ve çevresinin yeniden düzenlenmesi ve şehre meydan kazandırılması adına projelendirilen Zafer Meydanı Projesi için çalışmalar başlatıldı.

Belediye başkan Vekili Abdullah Damcı beraberinde Belediye Başkan Yardımcıları Murat Arık ve Ertuğrul Cevahir ile birlikte zemin etüt çalışmasını yerinde inceleyerek, bilgi aldı.

“15 METRE DERİNLİĞE ULAŞILDI”

Zemin etüt çalışmaları yapılan meydanda, şuana kadar yapılan sondaj çalışmasıyla birlikte 15 metre derinliğe ulaşıldı. Zemin etüt çalışmalarının tamamlanması ile birlikte projenin imalatı için gerekli çalışmalar da başlayacak. Başkan Vekili Abdullah Damcı: “Tamamlandığında Kütahya’nın şehir meydanı eksikliğini giderecek proje aynı zamanda hemşerilerimizin yeni dinlenme alanı olurken, şehirde düzenlenen etkinliklerin kapsamlı bir şekilde yapılmasına olanak sağlayacak” dedi. BELEDİYE BASIN