18/05/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

ZAFER OSB YÖNETİMİ, ALTINTAŞ’TA TOPLANDI

Altıntaş Zafer Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu, Vali Ali Çelik’in başkanlığında Altıntaş’ta bir araya geldi.

Toplantıda; parselasyon plan değişikliği fiyat teklifleri, 2022 yılı altyapı katlım bedeli, arsa tahsis başvuruları konuları görüşüldü. Toplantı, görüş ve önerilerin paylaşılmasının ardından sona erdi. Vali Çelik, toplantının ardından Altıntaş’ta faaliyet gösteren firmaları ziyaret etti.

10 BİN KİŞİ İSTİHDAM EDİLİYOR

Vali Ali Çelik, Kütahya’nın ilk ve tek lisanslı deposu olan Altıntaş ilçesindeki Dülger Lisanslı Depoculuk Anonim Şirketini ziyaret etti. İşletme Müdürü Ahmet Dülger ile depo sorumlusu Sefa Dülger’den bilgiler alan Vali Çelik, tarım sektörüne katkılarından dolayı teşekkür ederek çalışmalarında kolaylıklar diledi. Dülger, 24 bin ton kapasiteli işletmede 10 kişinin istihdam edildiğini söyledi

ÜRETİMİN YÜZDE 90’I AMERİKA’YA Vali Çelik, 42 kişiye istihdam sağlayan ve mermer mozaik üretiminin tamamını ihraç eden CCK Doğaltaş Fabrikasını da ziyaret etti.  Üretim hakkında Fabrika sahipleri Caner Küçüksolakoğlu ile Cankan Küçüksolakoğlu’dan bilgiler alan Vali Çelik, işçilerle de sohbet edip kolaylıklar diledi. Cankan Küçüksolakoğlu, 2008 yılından bugüne dek modern makine ve profesyonel ekiple çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. Yılda yaklaşık 70 bin metrekare mermer mozaik üretimi yaptıklarını aktaran Küçüksolakoğlu, üretimin yüzde 90’ını Amerika’ya, yüzde 10’unu Avrupa ülkelerine ihraç ettiklerini kaydetti. Küçüksolakoğlu’na Kütahya ve ülke ekonomisine katkılarından dolayı teşekkür eden Vali Çelik, imkanlar dahilinde her zaman destekçileri olacağını ifade etti.