03/10/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

ZAFERİN MEŞALESİ KÜTAHYA’DA YANDI

Büyük Zafer’in ve Kütahya’nın kurtuluşunun 100. yılı kutlamaları akşam saatlerinde de devam etti. Vali Ali Çelik, Kütahya Belediyesi tarafından düzenlenen fener alayına katılarak coşku ve gururu Kütahyalılarla birlikte yaşadı.

Binlerce kişi, ellerinde Türk bayrakları ve meşalelerle Kütahya Belediyesi önünden Zafer Meydanı’na yürüdü.

 KUTLAMALAR 100. YILA DAMGASINI VURDU

Kütahya Valiliği ve Kütahya Belediyesi iş birliğinde, Zafer Meydanı’nda düzenlenen etkinlikler Büyük Zafer’in 100. yılına damgasını vurdu. Binlerce kişi türküler, marşlar eşliğinde Büyük Zafer’in gururunu ve coşkusunu hep birlikte yaşadı. Vazoya yansıtılan ışık ve lazer gösterileri vatandaşların büyük beğenisini topladı.

“KURTULUŞUN ŞEHRİNDE 100. YILI KUTLAMAK BİZE NASİP OLDU”  

Zafer Meydanı’nda halka hitap eden Vali Ali Çelik: “Büyük Zafer’imizin 100. yılını; kuruluşun ve kurtuluşun şehri, bayrağın yere düşmediği Kütahya’mızda kutlamak bizlere de nasip oldu Allah’a hamdolsun. Bu toprakları kanlarıyla vatan yapan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere şehitlerimizin her birine Allah’tan rahmet diliyorum. Birliğimiz ebedî, Zafer Bayramı’mız kutlu olsun” diye konuştu. Vali Ali Çelik, konuşmalarının ardından meydanı gezerek vatandaşların 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı ve Kütahya’nın kurtuluşunun 100. yılını kutladı.