30/09/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

OSMAN ÖZTUNÇ KÜTAHYALILARLA BULUŞTU

45. Kütahya Festivali’nde ünlü Türk Halk Müziği sanatçısı Osman Öztunç, Kütahyalılarla buluştu. Yoğun katılımın olduğu konserde konuşan Belediye Başkanı Işık, Öztunç’a Kütahya çinisi hediye etti.

100. Yıl Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen 45. Kütahya Festivali’nin 9. gününde Ünlü Türk Halk Müziği Sanatçısı ve bestecisi Osman Öztunç sahne aldı. Sahnede sevilen eserlerini seslendiren Osman Öztunç’a Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık günün anısına Kütahya Çinisi hediye etti. Her gün farklı sanatçıları Kütahyalılara buluşturan 45. Kütahya Festivali’nin konuğu Osman Öztunç oldu. Sanatçı Kütahya’da olmaktan mutlu olduğunu ifade ederek, konsere gelen Kütahyalılara ve organizasyonu düzenleyenlere teşekkür etti. Sevilen eserlerinin yanında hafızlarda yer edinen türküler ve şarkıları konseri izlemeye gelen binlerce Kütahyalı ile birlikte hep bir ağızdan seslendirdi.

“KAPIMIZ SANATÇIMIZA HER ZAMAN AÇIK” Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Osman Öztunç ‘a Kütahya’da verdiği konser için teşekkür ederek, kapılarının her zaman kendisine açık olduğunu ve her yıl konser için beklediklerini dile getirdi. Osman Öztunç‘a Kütahya’nın simgesi Kütahya Çinisi hediye eden Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, sanatçıya başarılar diledi. Konseri Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Cevahir, MHP Kütahya İl Başkanı Selçuk Alıç, MHP Kütahya Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy, Ülkü Ocakları Kütahya İl Başkanı İlker Bükni, Belediye Birim müdürleri ile birlikte binlerce Kütahyalı dinledi.