03/10/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

“AFYON” MİLLETVEKİLİNDEN HIZLI TREN MÜJDESİ

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu: “Bir müjde vermem gerekiyor mu bilmiyorum. Ulaştırma Bakanlığından, proje yapın diye rica etmiştim; İstanbul, Kütahya, Afyonkarahisar, Antalya hızlı trenini yapsak diye. Yaparsa AK Parti yapar, çalışmalar devam ediyor” dedi.

Kütahyalıların merakla beklediği hızlı tren müjdesi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu’ndan geldi. Bir dizi ziyaret için Antalya’ya giden Veysel Eroğlu, aralarında Kütahya’nın da bulunduğu 4 ili içeren hızlı tren hattına ilişkin çalışmaların sürdüğünü kaydetti.

KOMŞU İLLER TRENİNE KAVUŞTU

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Bursa- Balıkesir-Ankara İstanbul Yüksek Hızlı Tren Hattı projesini açıkladı ancak Kütahya yine projede kendine yer bulamadı. Komşu illerimiz Afyonkarahisar, Eskişehir, Uşak, Bilecik, Bursa, Balıkesir’in yüksek hızlı trene kavuştuğunu belirten Kütahyalılar tepkilerini dile getirerek, milletvekillerinden konuya ilişkin açıklama beklediklerinin altını çizdi.

MÜJDE VEYSEL EROĞLU’NDAN GELDİ Kütahyalılar hızlı trene ilişkin müjdeyi Kütahya milletvekillerinden beklerken, konuya ilişkin açıklama bir dizi ziyaret için Antalya’ya giden AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu’ndan geldi. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’yü ziyaret eden Eroğlu, yapılan çalışmalara değindi. Antalya’nın eksiği olan hızlı trenin de geleceğini kaydeden Eroğlu: “Bir müjde vermem gerekiyor mu bilmiyorum. Ulaştırma Bakanlığından, proje yapın diye rica etmiştim; İstanbul, Kütahya, Afyonkarahisar, Antalya hızlı trenini yapsak diye. Burada tek eksik bir hızlı tren. O da gelecektir. Yaparsa AK Parti yapar, çalışmalar devam ediyor” dedi.