30/09/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

KERAMİKA GENEL MÜDÜRÜ EMİN YÜCE: MİRASIMIZI GELECEK NESLE AKTARMAK İSTEDİK”

Seramikte ülkenin öncü firmalarından Keramika, Büyük Zafer’in 100. yılına özel “Dumlupınar” serisini çıkarttı. Dumlupınar Şehitliği içerisindeki bir mağazada satışa sunulan seriye ilişkin açıklama yapan Keramika Genel Müdürü Emin Yüce: “Bu çok anlamlı seri ile mirasımızı gelecek nesle aktarmak istedik” dedi.

Bir ulusun yeniden varoluş hikâyesinin yazıldığı Kütahya’da her sene coşku ile kutlanan 30 Ağustos Zafer Bayramı bu yıl, 100. yıl dönümü olması nedeniyle daha coşkulu geçecek. Devlet kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşları ve Kütahya sanayisinin el birliği ile düzenlenen kutlamalar tarihe not düşecek.

“İLİMİZ TARİHE ADINI ALTIN HARFLERLE YAZDIRMIŞ BİR ŞEHİR”

Seramik sektörünün önde gelen firmalarından Keramika da zaferin 100. yılına özel “Dumlupınar” serisini hazırlayarak satışa sundu. Firma Genel Müdürü Emin Yüce ile konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “Yaşadığımız bu güzide ilimiz tarihe adını altın harflerle yazdırmış bir şehir. Bugün bağımsızlığımızın coşku ile kutlanması tesadüf bir olgu değil. Bu şehrin yetiştirdiği bireyler olarak, tarihe duyduğumuz sonsuz saygı, üretim yapan firmamızı biraz daha fazla sorumlu kılıyor. Keramika olarak, Altıntaş Kaymakamlığı ile gerçekleştirdiğimiz görüşmelerde bu yılın nasıl daha iyi kutlanabileceğini konuştuk. Valimiz Ali Çelik’in de önderliğinde çok güzel projelere imza attık” şeklinde konuştu.

DUMLUPINAR ŞEHİTLİĞİ’NDE SATIŞ MAĞAZASI AÇILDI

Dumlupınar ilçesinin her bir karışını gezdiklerini kaydeden Emin Yüce: “Nelerin gün yüzüne çıkması ve nasıl gerçekleştirilmesi gerektiğine dair aylar süren hummalı çalışmalar sonucunda, insanlara en güzel anı kalacak şekilde özel Dumlupınar serisini çıkarttık. Ürünlerin özel sergilenmesi ve ziyaretçiler tarafından alışverişinin gerçekleştirilebilmesi adına Dumlupınar Şehitliği’nin içinde küçük bir mağaza açtık. İçinde sadece Dumlupınar serimizin olduğu bu çok anlamlı seri ile gelecek nesle mirasımızı aktarmak istedik. Keramika olarak, geçmişten aldığımız güçten beslenirken, geleceğimizin de geçmişten kopmaması adına sosyal sorumluluk projelerine ciddi önem vererek, bizimle örtüşen birçok projeye ortak oluyoruz. ‘Geleceğe yatırım gerek’ sloganımız ile Keramika olarak 100. yıla bir katkımız olduysa kendimizi çok mutlu hissedeceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.