03/10/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

KSBÜ’DE YENİ DÖNEM, YENİ KAMPÜS

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Germiyan Kampüsünde yeni akademik yıl açılış programı gerçekleşti. Açılışta konuşan Rektör Prof. Dr. Vural Kavuncu: “Artık yeni kampüsümüze başladık. Biz öğrenci odaklı bir üniversiteyiz. Üniversite yaşamının güzellikler, mutluluklar getirmesini diliyorum” dedi.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları anısına bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla başlayan programda; Sağlık Bilimleri Fakültesi (SBF), Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Lisansüstü Eğitim Enstitüsü ve Kütahya MYO’nun akademik açılışlarıyla birlikte KSBÜ’nün yeni kampüsünde dersler başlamış oldu.

“YENİ KAMPÜSTE OLMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ”

Programa KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. M. Cem Algın ve Prof. Dr. Duygu Perçin Renders, Genel Sekreter Kutlu Önal ile akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı. Akademik yıl açılış programında MYO ve enstitü müdürü ile fakülte dekanları konuşma gerçekleştirdiler. Dr. Öğr. Üyesi Ayşegül Unutkan ve Doç. Dr. Fatma Başar yeni kampüste olmanın mutluluğunu paylaşarak yeni akademik yıl için başarılar dilediler.

RENDERS: “ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN YENİ BİR DÜNYA AÇILIYOR”

SBF Dekanı Prof. Dr. Duygu Perçin Renders: “Bugün sadece yeni başlayan öğrencilerimizle tanışmıyoruz. Aynı zamanda eski yeni tüm öğrencilerimizle birlikte yeni kampüsümüzle tanışıyoruz. Bu yaz tüm rektörlük, tüm akademik ve idari personelimiz tüm gücünü bu yeni kampüsü size hazırlayabilmek için harcadı. Umarım bu yeni ortam sadece sizi memnun etmekle kalmaz, aynı zamanda hepimize ilham da verir. Bugün üniversitemize ilk kez adım atan öğrencilerimiz için yeni bir dünya açılıyor. Tüm akademik kadromuzla size rehberlik etmek üzere hazırız. Bu yılları mümkün olduğunca çok bilgi edinmek için kullanmanızı rica ediyorum. Bu, bir insan olarak gelişmenize ve bunu gerçek dünyada yapmak için ihtiyaç duyduğunuz güveni kazanmanıza yardımcı olacaktır” diye konuştu.

KAVUNCU: “HENÜZ BAŞLANGICINDAYIZ”

Rektör Prof. Dr. Vural Kavuncu yaptığı konuşmada: “Yeni kampüsümüze hoş geldiniz. Bugün iki heyecan birden yaşıyoruz. Artık yeni kampüsümüze başladık. Bugün size bu koşulları oluşturma adına çok ciddi mesai harcadık. Henüz başlangıcındayız. Biz öğrenci odaklı bir üniversiteyiz. Burada yeni yaşama başlıyorsunuz. Üniversite yaşamının güzellikler, mutluluklar getirmesini diliyorum” ifadelerini kullandı. Prof. Dr. Kavuncu ayrıca Germiyan Kampüsündeki eğitim birimleri hakkında bilgi vererek öğrencilerle sohbet etti.  Daha önce pandemi dolayısıyla törenlerin ertelenmesiyle 2019-2020 SBF birincisi Melike Tuncay’ın ismi kütüğe çakıldı.