17/05/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

MİLLETVEKİLİ KASAP İLAVE DOKTOR İSTEDİ

CHP Kütahya Milletvekili Dr. Ali Fazıl Kasap, Kütahya’da çocuk psikiyatri doktorunun tek kişi kalmasından dolayı yaşanan sıkıntıları belirterek, bahse konu branşta ilave doktor yapılması için Sağlık Bakanlığına talepte bulundu.

Kütahya’da çocuk psikiyatri doktorunun tek kişi kalmasından dolayı çocuklar için engelli raporlarının alınmasında sorun yaşandığına dikkat çeken Milletvekili Kasap: “Yaklaşık bir hafta önce bahse konu branşta ilave doktor ataması yapılması için Sağlık Bakanlığına talepte bulunduk. Diğer branşlarda yaşanan eksiklikleri de bakanlığa ayrıca bildirdik” dedi.

“ENGELLİ RAPORLARINDA SIKINTI YAŞANIYOR”

Ali Fazıl Kasap, konuya ilişkin talebini Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya yazılı olarak bildirdi. Kasap Bakan Koca’ya: “Kütahya’da çocuk psikiyatri doktorunun tek kişi kalmasından dolayı çocuklar için engelli raporlarının alınmasında sorun yaşanmaktadır. Sağlık Bakanlığı olarak bu sorunu ve yaşanan mağduriyeti çözüme kavuşturmak için bahse konu branşta ilave doktor ataması yapılması konusunda bir adım atmayı düşünüyor musunuz” sorusunu yöneltti.