30/09/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

ZUCHEX’TE KÜTAHYA RÜZGÂRI

Seramik ve porselenin öncü firmaları Güral Porselen, Kütahya Porselen ve Keramika, Zuchex 32. Uluslararası Ev ve Mutfak Eşyaları Fuarı’nda yerini aldı. İnovatif, fonksiyonel ve çağdaş tasarımlarıyla dikkatleri üzerine çeken Kütahyalı firmalar 18 Eylül’e kadar ziyaretçilerini ağırlayacak.

Küresel ev ve mutfak eşyaları sektörünün dünya çapında sayılı fuarlarından biri olan Zuchex, 15-18 Eylül tarihlerinde 32. kez gerçekleşiyor. Tüyap Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen organizasyonda Güral Porselen, Kütahya Porselen ve Keramika, 2023’ün sofra takımı trendlerine imzasını atacak en yeni koleksiyonlarını sektörün beğenisine sunuyor.

GÜRAL PORSELEN ÖMÜRLÜK DESEN GARANTİSİ SUNUYOR

İhracattaki başarısı, köklü kurum kültürü, modern üretim teknikleri ile adından söz ettiren Güral Porselen, uzun Ar-Ge çalışmaları sonucunda tasarlanan, bone porselen üzerine dijital baskı tekniği kullanılarak sıra dışı doku ve gerçek renk tonlarını modern dekorlarla birleştiren yeni DigiBone koleksiyonlarını ziyaretçileri ile paylaştı. Ömürlük desen garantisiyle sektöründe fark yaratan DigiBone serisi ziyaretçilerin gözdesi oldu. Geçen sene Zuchex Ev ve Mutfak Eşyaları Fuarı’nda yoğun ilgi çeken, 400’ün üzerinde Güral Porselen tabağı kullanılarak hazırlanan tavus kuşu tasarımı bu yıl da fuarda yerini aldı. Günümüz çağdaş sanatında oldukça sık tercih edilen enstalasyon sanatının estetik ile buluştuğu Güral Porselen tavus kuşu tasarımı yine ziyaretçilerden tam not aldı.

HARİKA GÜRAL: “TİCARİ FIRSATLAR AÇISINDAN FUARLARA KATILIM SAĞLAMALIYIZ”

Sektöre yönelik fuarlara katılımın öneminden bahseden Güral Porselen Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Harika Güral: “Zuchex Ev ve Mutfak Eşyaları Fuarı, yurt dışından birçok satın almacıya ev sahipliği yapması açısından ihracat hacmimiz için çok büyük önem taşıyor. Fuarlar firmalara, faaliyet gösterdikleri alandaki son yenilikleri görme, ticari bağlantılar kurma, ürün veya hizmetini en iyi şekilde tanıtma olanağı sunması açısından oldukça önemli faaliyetler. Dünyanın dört bir yanından yüksek satın alma yetkisine sahip binlerce satın almacıyı İstanbul’da ağırlayan fuarda yenilikçi ürünlerimiz ve inovatif tasarımlarımızla yer almaktan dolayı çok mutlu ve gururluyuz. Yeni satış kanalları açması ve ticaret fırsatları yakalamamız açısından fuarlara katılım sağlamalıyız” şeklinde konuştu.

“KATMA DEĞERLİ ÜRÜNLERİMİZ İLE BAŞARILARIMIZIN DEVAMLILIĞINI SAĞLIYORUZ”

Güral: “İhracat ağı katma değeri yüksek ürün gamımızın miktarını artırmak öncelikli hedefimiz. Günümüzde, küreselleşen dünyanın dışında kalmamak, sürekli büyüyen pazar ve dünya ticaretinden pay alabilmek için ihracatta başarı şarttır. İhracat ile ülke ekonomisi dışa açılırken firmalar olarak bizler zorlu rekabet koşullarında var olabiliyoruz. Katma değerli ürünlerimiz ile başarılarımızın devamlılığını sağlıyoruz. Fuarları da yeni ticari bağlantılar kurma açısından oldukça önemsiyoruz. Günümüzde farklı sektörlerde faaliyet gösteren pek çok firmanın karşı karşıya olduğu en önemli sorunlardan bir tanesi üreticileri ile tüketiciler arasındaki fiziksel mesafenin son derece artmış olması. Fuarlar bu mesafeyi azaltmak açısından büyük bir yer tutuyor” açıklamalarında bulundu.

“HAYATIN EN GÜZEL YERİNDE” KÜTAHYA PORSELEN

Türkiye’de porselen sektörünün öncü firmalarından olan bir diğer Kütahyalı marka Kütahya Porselen de Marka, Forza, Moderna, Fit, Organik, Antropoloji adlı yeni koleksiyonları ve Crouton koleksiyonunun yeni üyeleri ile fuarda yerini aldı. Kütahya Porselen’in en yeni koleksiyonlarından biri Forza. Forza koleksiyonu, yalın formuna eklenen görsel derinliğiyle şık; enerjik ve en trend renkleri ile neşeli ve bir o kadar pratik sofralar hazırlamak isteyenlerin ilk seçimlerden biri olacak. Dairesel ve kare iki form seçeneği sunan, ayrıca kapakları sayesinde yiyecekleri kolayca saklama imkânı sağlayan Fit serisi işlevselliği ve enerjik renkleri ile kalpleri fethedecek.

ZAMANSIZ KOLEKSİYONLAR

Doğanın canlı renklerini taşıyan, her üründe farklılaşan reaktif aktif sır uygulaması ile elde yapılmış hissi veren Organik koleksiyonu, tek ve benzersiz her bir ürünü ile kullanıcıların kendilerini özel hissetmesini sağlayacak. Reaktif sır uygulamasının kullanıldığı yeni renkleri ile Crouton sofra takımına derinlik katacak. Antropoloji koleksiyonu, zamansız ve otantik seçenekler arayan kullanıcıların isteklerini rölyefli dokunsal yüzeyi ile karşılarken, toprak tonlarından oluşan dokulu yüzeyi ile Moderna, doğanın huzurunu yalın bir tasarım ile sofralara taşıyacak. Birbirinden özel en yeni koleksiyonlarının yanı sıra ödüllü tasarımlar Skallop, Bevel, Rosa, Pilea, Ayla, Galaxy, bunlara ek olarak Mammi, İnci, Porflame, Cookwell gibi koleksiyonları da Kütahya Porselen’in standında yer alıyor. Perakende, Horeca ve ihracat kanallarına yönelik ürünleri ile fuarda yer alan olan Kütahya Porselen, tarz sahibi koleksiyonları ve ödüllü tasarımlarıyla ziyaretçilerini Salon 2’de yer alan C-10/C-12 standında ağırlıyor.

KERAMİKA, 2023 TRENDLERİNİ SOFRALARA SUNUYOR

Porselen şehri Kütahya’nın adını Türkiye ve dünyada seramik sektöründe de duyuran Keramika, fuarda yer alan üçüncü büyük firma oldu. 2023 hazırlıklarını müşterilerin beğenisine sunan marka hem ilimize katkı yapmayı hem de markasını bir adım daha öne çıkartmayı hedefliyor.  Konu hakkında Keramika Genel Müdürü Emin Yüce: “Züchex fuarı hem ilimiz hem de ülkemiz için çok önemli bir fuar olup, ayrıca birçok yerli ve yabancı ziyaretçinin ziyareti ile züccaciye sektörüne yön verdiği fuarlardan biri olarak kabul edilmektedir. Keramika olarak yaklaşık 6 aydan beri bu fuara özel hazırlanan ekibimiz ile 2023 Keramika trend renklerinin belirlenmesini sağlayarak, bugün emeklerimizin karşılığını aldığımızı görüyoruz” dedi.

“HER FUAR KENDİNE HAS BİR SÜRECİ İÇERİYOR”

Her fuarın kendine has bir süreci içerdiğini aktaran Emin Yüce: “Bildiğiniz üzere fuarların en önemli özelliği en yenisini bulmak oluyor. Müşterilerimize en yenisini sunabilmek adına hummalı çalışmalarımızın sonuçlarını aldığımız en keyifli anlara fuarda tanık oluyoruz. Renklerimizin de bize kattığı gücü yadsıyamayacağımız için 2023 Keramika trend renklerini belirleyerek 2023’ün kreasyonlarını tanıttığımız Züchex fuarı, Keramika olarak özenle hazırlanılmış sabırsızlıkla beklenen ve 2023’e yön verdiğimiz bir fuardır” diyerek sözlerini tamamladı. Yüce, Kütahya adına katılan her firma için güzel bir fuar olması temennisini iletti.