04/07/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

KÜSAD’DAN EĞİTİME SANAT DESTEĞİ

Kütahya Kültür ve Sanat Derneği (KÜSAD) ile Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) arasında imzalanan protokol kapsamında KSBÜ’nin seçmeli dersi olan Sosyo-Kültürel dersleri KÜSAD Konağı, sanat yerleşkesinde veriliyor. İki yıl boyunca sürecek iş birliğinden memnun olduğunu kaydeden KÜSAD Başkanı Bayram Yıldız, derslere öğrenciler tarafından yoğun ilgi gösterildiğini aktardı.

KÜSAD Başkanı Bayram Yıldız, KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu’yu makamında ziyaret etti. Yıldız’a KÜSAD Genel Sekreteri Mehmet Kaçan, KÜSAD Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Necdet Kaygısız ve Ressam Altan Öztürk eşlik etti.

“SANATÇININ HER ZAMAN YANINDAYIZ”

Öğrencilerin ilgisinden ve KÜSAD’ın derslere olan katkısından son derece memnun olan KSBÜ Rektörü Kavuncu; “Öğrencilere yönelik bu gelişim ve tanıtım faaliyeti için KÜSAD’a teşekkür ediyorum. Genç nesiller burada sadece seçmeli bir ders değil, aynı zamanda sanatın zorluğunu, sanatçı olmanın ne demek olduğunu ve hatta ilimiz, Kütahya’mız hakkında da ender ve engin bilgilere sahip oluyorlar. Bu durum tabii ki hepimizi çok memnun etmektedir. Bizler sanatın, sanatçının her zaman yanında olmaktan son derece mutluyuz. Umuyoruz ki, hep birlikte daha ileri gideceğiz” ifadelerini kullandı.

“KSBÜ BÜYÜK BİR DEĞERE DÖNÜŞTÜ”

Ziyaret sonrası bir açıklama yapan KÜSAD Başkanı Bayram Yıldız ise; “KÜSAD ve KSBÜ arasında imzalanmış ve hayata geçirilmiş bu protokol, tozlu raflarda unutulmuş bir imzalı kâğıt olmanın ötesine geçmiş olması bizleri çok memnun etmektedir. Gençlerimize verdiğimiz desteğin, şehrimizin kıymetli bir üniversitesi tarafından kabul görmüş olması da ayrıca mutlu etmektedir. Üstelik az zamanda çok büyük işler yapan bu genç üniversitemizin; sadece bizim için değil Kütahya’mız için de büyük bir değere dönüşmüştür. Bu konuda bizlere her zaman destek olan Prof. Dr. Vural Kavuncu hocamıza teşekkürü bir borç bilirim” diye konuştu.  CANSU AYDEMİR