29/06/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

2 GÜNDE 300 KİLOMETRE YAPTILAR

DENİZLİ'DE 26 BİSİKLET KULÜBÜNDEN 250 DEN FAZLA SPORCUNUN GELDİĞİ ÇİVRİL'DE BU YIL 4.SÜ YAPILAN BİSİKLET FESTİVALİ TAMAMLANDI (BÜLENT ÇAKIR/DENİZLİ-İHA) Denizli'de 26 bisiklet kulübünden 250 den fazla sporcunun geldiği Çivril'de bu yıl 4.sü yapılan bisiklet festivali tamamlandı.

Kütahyalı bisikletçiler Denizli ev sahipliğinde düzenlenen bisiklet festivaline katıldı. 26 bisiklet kulübünden 250’den fazla sporcunun katıldığı festivalde 2 günde 300 kilometre yol yaptılar.

Çivril Belediyesi tarafından organize edilen, Çivril ve ülkenin farklı noktalarından gelen yaklaşık 400 bisiklet sporcusu ve gönüllüsünün katıldığı bisiklet festivali tamamlandı. 26 Bisiklet kulübünden yaklaşık 400 sporcunun desteklediği Çivril Bisiklet Festivalinde sporcular 2 günde yaklaşık 300 kilometrelik turla Çivril’in mahalle ve turistik yerlerini gezdi. Beydilli Nilüfer parkında sona eren bisiklet turuna Kütahya, Eskişehir, İstanbul, Uşak, Pamukkale, İzmir, Manisa, Antalya, Elmalı, Simav, Konya, Trabzon, Ankara, Afyonkarahisar, Adana, Çanakkale’den bisiklet kulüplerinin sporcuları ile Cezayirli bisikletçi ve Çivril’den sporcular katıldı.