30/09/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

ALTINTAŞ’TA SPOR KOMPLEKSİ AÇILDI

Altıntaş Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mustafa Taşpınar, Gençlik Ve Spor İlçe Müdürlüğü Kompleksinin açıldığını duyurdu.

Kompleksin yapıldığı alan Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğüne Altıntaş Belediye Başkanlığı tarafından 25 yıllığına ücretsiz tahsis edildi. Alanda tesisleşmeye gidilerek; 1 adet İlçe Müdürlüğü hizmet binası, 1 adet spor salonu, 1 adet açık alan futbol sahası, 1 adet açık alan basketbol sahası, 1 adet kitap kafe ve 1 adet güvenlik noktası ile ilçe halkına spor ve gençlik faaliyetlerinde hizmet veriliyor.

25 YILLIĞINA ÜCRETSİZ TAHSİS

Tesiste hem sportif faaliyetler hem de gençlik faaliyetlerinin gerçekleştirileceğini aktaran Altıntaş Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mustafa Taşpınar: “İlçemiz için önemli bir değer olan bu alanın İlçe Müdürlüğümüze ücretsiz olarak 25 yıllığına tahsisini gerçekleştiren Belediye Başkanımız Arif Teke’ye, belediye encümen üyelerine ve belediye personellerine teşekkür ederiz. Kompleks içinde yer alan İlçe Müdürlüğü hizmet binasında büyük emeği olan Eski Kaymakamımız Mustafa Sait Arcaklıoğlu, Gençlik ve Spor İl Müdürümüz ve personeline, İlçe Özel İdare Müdürü Mehmet Taşan ve birlik encümen üyelerine teşekkür ederiz. İlçe futbol sahasına yedek soyunma odası yapımı, ilçe spor salonunun tadilatı ve açık alan spor sahalarının yapımı için Altıntaş Belediye Başkanlığımıza Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gönderilen ödenek ile Altıntaş Belediye Başkanlığımızca ihtiyaç ve yapılması gerekli tadilatlar tespit edilmiş ve gerçekleştirilmiştir” ifadelerini kullandı.

“100. YIL KİTAP KAFE” AÇILDI Müdür Taşpınar, ilçe gençlerine hizmet verecek olan 100. yıl Kitap Kafenin yapılmasında ve hayata geçirilmesinde büyük emek harcayan Eski Kaymakam Mehmet Can İrdelp, İlçe Özel İdare Müdürü Mehmet Taşan ve birlik encümen üyelerine, Uğur Mermer firmasına da teşekkürlerini iletti. Taşpınar: “Kütahya ilçesinde bir ilk olan ilçe futbol sahasındaki ışıklandırma için Gençlik ve Spor Bakanlığından gönderilen ödenek ile ihalesi İl Müdürlüğümüz tarafından gerçekleştirilmiş ve hizmete geçirilmiştir. Gençlik ve Spor İl Müdürü ve personellerine teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.