12/08/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

ATLETİZME DPÜ DAMGASI

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından 7-9 Mart 2022 tarihleri arasında Bursa Uludağ Üniversitesinde düzenlenen Üniversiteler Arası Salon Atletizm Türkiye Şampiyonasında DPÜ Erkek Takımı, Türkiye ikincisi oldu.

DPÜ Atletizm Takımı Üniversitelerarası Atletizm Şampiyonası’nda Türkiye ikinciliği elde etti. Bursa Uludağ Üniversitesi ev sahipliğinde 7-9 Mart tarihlerinde düzenlenen yarışmalarda, DPÜ sporcularından Orhan Baştürk yüksek atlamada ve Ali Çolak ise üç adım atlamada altın madalya kazanarak podyumun zirvesine çıkma başarısı gösterdi. Çolak ayrıca uzun atlamada da gümüş madalya elde ederek DPÜ’ye bir madalya daha kazandırdı.

TOPLAMDA 11 MADALYA

Gülle atmada Melip Gökalp, 60 ve 200 metre koşularda Hasan Çağrı Akan, 3 bin metrede Sabriye Güzelyurt ile  birlikte Batuhan Yıldız, Berke Balkesen, Sefa Döner ve Hasan Çağrı Akan’dan kurulu 4×200 metre bayrak takımı, yarıştıkları kategoride ikincilik elde ederek gümüş madalyanın sahibi oldular. 800 metre koşuda Kerem Yetişir, 3 bin metrede İbrahim Subaşı ve gülle atmada Menekşe Nur Fırat ise bronz madalya kazanarak podyuma çıkma başarısı gösterdiler. Toplamda 11 madalya kazanan Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, erkekler kategorisinde şampiyonayı Türkiye ikincisi olarak tamamladı.

REKTÖR UYSAL’A TEŞEKKÜR

Spor Bilimleri Fakültesinden elde edilen başarıya ilişkin olarak yapılan yazılı açıklamada; “Öğr. Gör. Dr. Ahmet Korkut Yapıcı yönetiminde kazanılan bu büyük başarıdaki katkılarından dolayı Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal’a, Spor Bilimleri Fakültemizin Dekanı Prof. Dr. Çetin Özdilek’e ve değerli öğretim üyelerimize, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı İbrahim Gürer’e ve ekibine sonsuz teşekkürlerimizi sunarız” denildi.