04/10/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

BAŞKAN ŞAHBAZ’DAN DESTEK SÖZÜ

2022/2023 Sezonu Fikstür Çekimi ve Tertip Komiteleri seçimi toplantısına katılan CHP Kütahya İl Başkanı Dr. Zeliha Aksaz Şahbaz, sporun ve sporcunun her zaman desteklenmesi gerektiğini vurgulayarak destek sözü verdi ve yeni sezonda başarılar diledi.

2022/2023 Futbol Sezonu Fikstür Seçimi ve tertip komiteleri seçimi toplantısı yapıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan ASKF Başkanı Murat Cengiz, yeni sezonun bütün kulüplere hayırlı olmasını dileyerek kulüplere ve organizasyonlara destek olan bütün kurum ve kişilere teşekkür etti.

ERCURA: “BÜTÜN TAKIMLAR YILIN TAKIMI ÖDÜLÜNE LAYIK”

Futbol İl Temsilcisi Nuri Ercura da konuşmasında önceki sezonun pandemi şartları nedeniyle çok zor geçtiğini, bu zor sezonda ligleri tamamlayan bütün takımların yılın takımı ödülüne layık olduğunu belirterek katkı sağlayan bütün paydaşlara teşekkür etti. Yeni sezonun kazasız belasız geçmesi dileklerini iletti.

ÖZEL İDARE SPORA 500 BİN TL AYIRDI

Toplantıya katılan CHP İl Başkanı Dr. Zeliha Aksaz Şahbaz, sporun ve sporcunun her zaman desteklenmesi gerektiğini vurgulayarak destek sözü verdi ve yeni sezonda başarılar diledi. İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz ise İl Özel İdaresi bütçesinden spor tesislerine ayrılan pay ile kulüplere verilen destekler hakkında bilgiler verdi ve bu yıl kulüplere ayrılan bütçenin 500 bin TL olduğunu açıkladı.

ÖNSAY 1 MİLYON TL İSTEDİ

AK Parti İl Başkanı Mustafa Önsay ise amatör kulüp yöneticiliğine yabancı olmadığını, önceki yıllarda kendisinin de yöneticilik yaptığını belirterek: “Gençlerimiz bizim için önemli. Onları her alanda desteklememiz gerekiyor. Bu nedenle valimizden ve il genel meclisinden ayrılan bütçenin 1 Milyon TL’ye çıkarılmasını arz ediyorum” diyerek yeni sezonda bütün kulüplere başarılar diledi.

ERENLER: “SPOR TESİSLERİ NOKTASINDA HİÇBİR EKSİK YOK”

AK Parti Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler de toplantıya katıldı. An itibariyle Kütahya’da spor tesisleri noktasında hiçbir eksiğin olmadığını söyleyen Milletvekili Erenler: “Fakat biz memleketimize, hemşerilerimize hep daha da iyi eserlerle hizmet sunabilmeyi hedefliyoruz ve bu hedef doğrultusunda gençlik spor alanında yepyeni projelerle yatırımlarımızı aralıksız devam ettiriyoruz. Kütahya’mızda her branştan ilimizi ülkemizi başarıyla temsil eden değerli sporcularımız var. Amatör spor kulüplerimizi destekliyoruz, Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından sadece bu yıl 114 kulübümüze 645 bin TL nakdi yardımda bulundu. 2021 yılında 238 spor projesi için 220 Milyon TL’lik ödenek sağladık. Bu desteğin artması için çalışmaya devam ediyoruz. ASKF Başkanı Murat Cengiz ve Futbol İl Temsilcisi Nuri Ercura’ya ilimiz futbolunun gelişmesi açısından gösterdikleri gayret için teşekkür ediyorum. Yeni sezonda tüm kulüplerimize başarılar diliyor, fikstürün herkes için hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.