12/08/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

BELEDİYE KÜTAHYASPOR’DA İSMAİL GÜLDÜREN DÖNEMİ

Ahmet Yavuz’la yollarını ayıran Belediye Kütahyaspor, kısa bir sürenin ardından İsmail Güldüren ile anlaşmaya vardı.

1979 İnegöl doğumlu olan İsmail Güldüren, futbolculuk kariyerinde Fenebahçe, Bursaspor, Konyaspor, Gençlerbirligi, Giresunspor gibi süper lig takımlarında oynadı. Antrenörlük kariyerinde İnegölspor’da 3 sezon sportif direktörlük sonrasında yine İnegölspor’da 3 sezon teknik direktörlük görevinde bulunan Güldüren, 6 yıllık süreçte 3 play-off ve 1 şampiyonluk yaşadı. Güldüren, Şenol Güneş’in ekibinde 2 sezon yardımcı antrenörlük görevinde bulundu, son olarak 2. Lig ekibi Çorumspor’da teknik direktörlük yaptı.

GÜLDÜREN: “HAK ETTİĞİ YERE GELMESİ İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”

UEFA A lisans Teknik direktörlük belgesi bulunan İsmail Güldüren kulübe yaptığı açıklamada: “Böyle bir camiaya, böyle bir şehre geldiğim için çok mutluyum. Hedefleri olan bir kulüp. İnşallah geri kalan 10 haftada sezonun başındaki hedefleri düşünerek kazanabileceğimiz kadar bütün maçları kazanıp Kütahyaspor’un hak ettiği, istemiş olduğu 2. Lig’e çıkacağız. Hep beraber camia olarak, yönetim olarak Belediye Kütahyaspor’un hak ettiği yere gelmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

TEKNİK EKİP BELLİ OLDU

Teknik Direktörlük görevini yürütecek olan İsmail Güldüren’in ekibinde Bekir Ozan Has, Özcan Sert yardımcı antrenör; Yunus Şenocak kaleci antrenörü, Salim Kalkan performans, Salim Büyükgüler ise masör görevinde yer alacak.