17/05/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

BÖLGE ŞAMPİYONASINDA İLİMİZİ TEMSİL EDECEKLER

2021-2022 sezonunu 2 şampiyonluk kupasıyla taçlandıran Belediyespor Kulübü sporcuları Nisan ayında düzenlenecek Bölge Şampiyonası’nda Kütahya ilini temsil edecek.

Tavşanlı Belediyesi Voleybol Takımı Kütahya’da ikinci Şampiyonluğunu alarak ilçenin gururu oldu. Başarılı antrenör Ayşegül Üzüm, nezaretinde çalışmalarını sürdüren gençler Kütahya Küçük Kızlar Voleybol Ligi’nde namağlup şampiyon olmuştu. Bu kez Kulüpler Arası Midi Kızlar İl Müsabakalarında rakiplerini teker teker yenen gençler yine Şampiyonluk Kupasıyla Tavşanlı’ya döndü.

“HEP BİRLİKTE GENİŞ BİR AİLE OLACAĞIZ”

Meclis Salonunda başarılı sporcuları ağırlayan Belediye Başkanı Mustafa Güler: “Sizlerin sağladığı başarılar bizim doğru yolda olduğumuz gösteriyor. Bizler sizlerin hem fiziksel hem de ruhsal olarak sağlıklı yetişmenizi istiyoruz. Kütahya’da kazandığınız kupalar ve başarılar nedeniyle sizleri ve ailelerinizi kutluyorum. Burada sizlere bir ödev vermek istiyorum. Mahallenizde veya okulunuzda yaptığınız spora yatkın olsun ya da olmasın arkadaşlarınızı teşvik edin. Onların elinden tutun ve salona getirerek hocanıza emanet edin. Böylece hep birlikte geniş bir aile olacağız. Tavşanlı Belediyesi’nin amacı ilçemizde yaşayan tüm gençlerimize spor, sanat ve kültürel etkinliklerle ulaşmaktır. Siz de bu ödevle bu amaca hizmet etmiş olacaksınız” ifadelerini kullandı.  Başarılı sporcuların ziyaretinde Başkan Mustafa Güler’e Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Akar, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Furkan Dinçer ile Belediyespor Kulübü Başkanı Ahmet Göktürk’te eşlik etti.