04/10/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

ÇOLAK: “ŞEHRİMİZİN DESTEĞİNE İHTİYACIMIZ VAR”

Belediye Kütahyaspor Kulüp Başkanı Erdoğan Çolak, taraftara birlik çağrısında bulundu. Şampiyonluk hedefiyle sezona başladıklarını aktaran Başkan Çolak:  “Herkes kadar iddialı,  herkes kadar güçlüyüz. Bu gücü sahaya yansıtmak için de ihtiyacımız olan şey şehrimizin desteği olacaktır” dedi.

Başkan Çolak yazılı basın açıklamasında bulunarak Kütahyalıları tek yumruk olmaya davet etti. Belediye Başkanı Alim Işık liderliğinde dördüncü sezona şampiyonluk hedefiyle başladıklarını kaydetti.

“HERKES KADAR İDDİALI,  HERKES KADAR GÜÇLÜYÜZ”

İki sezon üst üste zorlu rakipleri geride bırakarak 3. ligde ikinci sırayı aldıklarını belirten Erdoğan Çolak: “Şuna inanıyoruz ki görev süremiz boyunca her zaman şampiyonluk hedefiyle, şampiyonluk mücadelesi verip her rakibin çekindiği bir takım olduk. Bu yıl bulunduğumuz 3. Lig 1. grupta üst ligleri görmüş, yaşamış, önemli tarihe sahip oldukça köklü kulüplerle rakibiz.  Herkes kadar iddialı,  herkes kadar güçlüyüz. Bu gücü sahaya yansıtmak için de ihtiyacımız olan şey şehrimizin desteği olacaktır.  Kütahya ilçeleri ve tüm kesimleri ile birlikte bir bütündür. Takımımız, şehrimizin profesyonel liglerdeki tek takımıdır. El ele vererek, gönülden destekleyip başarısına omuz vererek çok özlediğimiz şampiyonluğu bu sezon sonunda hep birlikte kutlayacağımıza inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

“GELEN HERKESİN GÜCÜNÜ, GELMEYEN HERKESİN EKSİKLİĞİNİ HİSSEDİYORUZ”

“Geçtiğimiz sezon Artvin Hopaspor ile oynanan maçta, oluşturulan atmosferin sürekliliğe dönüşmesi en büyük isteğimizdir” diyen Başkan Çolak: “Okullara futbolcularımızı ve kombine biletlerimizi götürerek, gençlerimizi şehrinin takımını tutmaya teşvik edecek bir proje başlattık. 1966 yılından bu yana varlığını sürdüren ve tertemiz şanlı mazisiyle dimdik duran şehrimizin markası Belediye Kütahyaspor’un destekçisi olmaya, şampiyonluğu şehrimize getirmeye herkesi büyük bir samimiyetle davet ediyoruz.  Gelen herkesin gücünü, gelmeyen herkesin eksikliğini hissediyoruz. Tüm şehrimizi Belediye Kütahyaspor’un şanlı armasının altında birleşmeye çağırıyoruz.  Zaferin kazanıldığı toplarda; zaferin yüzüncü yılında, aynı ruh ile kenetlenirsek zafer yine kaçınılmaz olacaktır. Başarı hepimizin” diyerek sözlerini tamamladı.