30/09/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

DOMANİÇSPOR’DA HEDEF ŞAMPİYONLUK

1. Amatör Ligde mücadele eden ve üst ligler için hedef belirleyen Domaniçspor, sezon başı kampını Yoncalı’da gerçekleştirdi. 3 Eylül’de başlayan kampın bir diğer özelliği ise Yoncalı’da ilk sezon başı kampı olması.

Domaniçspor 2022-2023 futbol sezonu öncesi Yoncalı Nehir Termal’de kampa girdi. 3 Eylül’de başlayan kamp bugün sona eriyor. Üst lig hedefi için takımı neredeyse yeniden kuran Domaniçspor’da Genel Kaptan Şerif Yılmaz, “Sinan Uysal başkanlığında yeni bir yapılanmaya gidip üst ligleri düşünerek yani uzun vadeli düşünerek iyi bir takım oluşturdu. Bu nedenle Damlayan Limited Şirketi ana sponsorluğunda Yoncalı Nehir Termal Hotel’de kampa girdik. Kulüp olarak Teknik direktör Ali Ulu ve kaleci antrenörü Ertan Suruç ile anlaştık” dedi.

“GENÇ, DİNAMİK VE TECRÜBELİ TAKIM OLUŞTURDUK”

Kulüp olarak uzun vadeli bir plan doğrultusunda takım oluşturduklarını söyleyen Domaniçspor Teknik Direktörü Ali Ulu, kampın karşılığını aldıklarına inandığını söyledi. Ulu, “Yeni bir yapılanma neticesinde neredeyse sıfırdan bir takım kurduk. Geçen yıl Domaniçspor’da oynayan ve nokta transferler ile genç dinamik, tecrübeli bir takım oluşturduk. Çok koşan prese dayalı, mücadeleci, rakibe saygılı, göze hoş gelen bir oyun oynayan takım oluşturduk. Kampımız oldukça iyi geçiyor. Böyle kamplar takım olma, disiplin, birlik beraberlik açısından faydalı oluyor. Biz kampın tam karşılığını aldığımızı düşünüyorum. Tabi ki parolamız başarı, hedefimiz şampiyon olup üst liglere çıkmak. Şurası da bir gerçek, oynanmadan hiçbir maç kazanılmıyor. Bütün maçlarımızı oynayıp kazanarak şampiyon olup üst lige çıkacağımıza başta başkanımız Sinan Uysal, yönetim kurulu, futbolcularımız, taraftarımızla birlikte tüm camia olarak inanıyoruz. Bütün takımlara başarılar dilerim” diye konuştu. Öte yandan Yoncalı Nehir Termal Hotel spa müdürü Ayşe Ceylan, “Kuruluşun toplarının takımı Domaniçspor’u otelimizde ağırlamaktan mutluyuz” dedi.