17/05/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

ENES İPEK TÜRKİYE ŞAMPİYONU

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonunun düzenlemiş olduğu 2022 yılı Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonasında Kütahya Zinde Gençlik ve Spor Kulübü Sporcusu Enes İpek Türkiye Şampiyonu oldu.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu (TBESF) tarafından düzenlenen Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonası 11-12 Mart 2022 tarihlerinde Karabük’te yapıldı. Soğuksu Merkez Spor Salonunda gerçekleşen organizasyona 22 ilden 150’ye yakın sporcu katıldı. Metin Türker adına gerçekleştirilen şampiyonada sporcular dereceye girmek için kıyasıya mücadele verdiler.

“BİLEK GÜREŞİNDE İDDİALIYIZ”

Kütahya Zinde Gençlik ve Spor Kulübü adına 85 kg sağ kol kategorisinde şampiyonaya katılan Enes İpek Türkiye Birincisi oldu. Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Muaz Ergezen, bilek güreşinin çok iddialı oldukları branşlardan biri olduğunu söyledi. Ergezen, sporun pozitif ve birleştirici ruhunu sahaya yansıtmaya çalıştıklarını ifade ederek: “Buradaki kardeşlerimiz için bir günlük organizasyon bile büyük motivasyon kaynağı. Herkesi spora davet ediyoruz” diye konuştu.

BAŞKANDAN TEBİRK

Kulüp Başkanı Bahadır Biçer ise: “Turnuvaya katılan tüm sporcuları Kulübümüz adına tebrik ediyor, 85 kilo sağ kolda Türkiye Birincisi olan sporcumuz Enes İpek’i ve 80 kilo sağ kolda Türkiye dördüncüsü olan Fatih Sam’ı can-ı gönülden kutluyoruz” şeklinde açıklamada bulundu.