30/09/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

FUTBOL TURNUVASI SONA ERDİ

Kütahya’nın Gediz ilçesinde müftülük ve Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’nün iş birliğiyle düzenlenen ‘Yaz Kur’an Kursu Futbol Turnuvası’ sona erdi.

Turnuvaya Yaz Kur’an Kursları’nda eğitim gören öğrencilerden oluşan 11 takım katıldı. İki hafta devam eden turnuva yarı final ve final maçlarıyla sona erdi. Gediz Belediyesi Sosyal Tesisleri Kapalı Halı Saha’da düzenlenen final maçlarına, Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak, İlçe Müftüsü Nurullah Koçhan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bahadur, Müftülük Şube Müdürü Osman Avcı, sporcular ve aileleri katıldı. 11 takımın katıldığı turnuvada, Dayınlar Camii takımı şampiyon olurken, Fırdan Köyü Camii takımı ikinci, Gümele Köyü Camii takımı üçüncü oldu.

“HER ZAMAN SPORUN VE SPORCUNUN YANINDAYIZ”

Maçların bitiminde kupa töreni düzenlendi. Turnuva hakkında duygu ve düşüncelerini ifade eden Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak; “Müsabakalarda kıyasıya mücadele eden sporcularımızı tebrik ediyorum. Çok güzel bir turnuva oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Gediz Belediyesi olarak her zaman sporun ve sporcunun yanında, öğrenci kardeşlerimizin, gençlerimizin destekçisi olmaya devam edeceğiz” dedi. Dereceye giren takımlara protokol üyeleri tarafından kupaları ve madalyaları takdim edildi. Kupa töreninin ardından günün anısına fotoğraf çekimi ile program sona erdi.