18/08/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

HEDEF BÖLGE BİRİNCİLİĞİ

Kütahya Belediyespor Alt Yapı Voleybol Kız Takımı, bölge şampiyonası maçları öncesinde, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ı ziyaret etti. İl birincisi olan voleybol kız takımının bundan sonraki hedeflerinin bölge birinciliği olduğunu ifade eden Başkan Işık, “Kendilerini inşallah bölge birincisi olarak da ağırlamak istiyoruz. Kendilerine teşekkür ediyor ve başarılar diliyorum” dedi.

Kütahya Belediyespor Alt Yapı Voleybol Kız Takımı, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ı makamında ziyaret etti. Başta sporcular olmak üzere, ailelerine ve şehre değer katan bu takımı oluşturduğu için antrenörlerine teşekkür eden Başkan Işık, “Bu yıldan itibaren Kütahya Belediyespor Kulübü adı altında 13 branşta iddialı bir şekilde gençlerimizi sporla buluşturmaya başladık. Futbol kulübümüz ayrı, diğer branşlarımız olmak üzere iki ayrı kulüp altında sporcularımızı, şehrimizi tanıtacak, belediyemizin adını Türkiye’de ve Dünya’da duyuracak faaliyetler olması için destekliyoruz” diye konuştu.

SIKI BİR ÇALIŞMA BİRİNCİLİK GETİRDİ

İl birincisi olan Voleybol Kız Takımının bundan sonraki hedeflerinin bölge birinciliği olduğunu ifade eden Başkan Işık, “Kendilerini inşallah bölge birincisi olarak da ağırlamak istiyoruz. Kendilerine teşekkür ediyor ve başarılar diliyorum” dedi. Takım kaptanı Büşra Yiğit sıkı bir çalışma ile il birincisi olduklarını ifade ederek, bölge birinciliğinde Kütahya’yı, belediyeyi ve kendilerini en iyi şekilde temsil edeceklerine inandıklarını söyledi. Başkan Işık’a verdiği imkanlar için teşekkür eden Kaptan Yiğit, bölgede de iddialı olduklarını söyledi.

“KÜTAHYA’YI TEMSİL ETMEYE HAK KAZANDIK”

Alt Yapı Baş Antrenörü Ömer Orçun Kazak, “2021 – 2022 voleybol sezonunda gençler kategorisinde il birincisi olarak gruplarda Kütahya’yı temsil etmeye hak kazandık. En iyi şekilde belediyemizin ismini ve Kütahya’yı gruplarda temsil ederek birinciliği hedefliyoruz. Başkanımıza söz verdiğimiz birinciliği alarak daha büyük başarılara imza atmak istiyoruz” açıklamasında bulundu.

“GURURLANDIM”

Kütahya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Yıldırım Akgül ise, “Göreve atandığım günden bu güne Kütahya Belediyemiz bünyesinde harika çalışmalar yapan bir spor kulübümüz olduğunu fark ettim ve gururlandım. Hem kızlarımızla hem de bu kızlarımızı yetiştiren hocalarımıza, tüm bu imkanları sunan Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık’a teşekkür ediyorum. İnşallah grup birinciliği ile gelerek bizleri onurlandıracaklar” dedi. Başkan Işık, voleybolculara ve takım antrenörlerine elde ettikleri başarılar için birer teşekkür plaketi ve hediye verdi.