05/10/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

KARATENİN ŞAMPİYONLARINA ALTIN

Milli takıma seçilerek Tavşanlı’ya gurur yaşatan başarılı karateciler Belediye Başkanı Mustafa Güler’i makamında ziyaret ederek kazandıkları kupa ve madalyaları takdim ettiler.

Belediye Başkanı Mustafa Güler, antrenörler Mustafa Oğulcan Alımcı ve Fatma Özhan nezaretinde ziyaretine gelen başarılı öğrenciler; Meryem Gökçe Tanhan, Yüsra Bozbey, Elizan Sağlam, Asiye Irmak Atılgan, Beril Nil Yüksek, Hilal Kurnaz, Naz İlhan, Nimet Berra Karakuzu, İrem Sargın ve Tuna Özhan’a altın hediye etti. Ziyarette öğrencilere nasihatlerde bulunan Başkan Güler: “Artık hedeflerinizi daha da yüksek tutmalısınız” dedi.

GÜLER: “HEDEFLERİNİZİ DAHA DA YÜKSELTMELİSİNİZ”

Başkan Mustafa Güler: “Artık daha da çok çalışmalısınız. Önemli bir başarı göstererek şampiyonluk madalyaları kazandınız, milli takıma seçildiniz. Bundan sonraki hedeflerinizi daha da yükseltmelisiniz. Başarılarınızın devamını diliyor, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da daima yanınızda olduğumuzu bilmenizi istiyorum” ifadelerini kullandı.

ULUSLARARASI MÜSABAKALARDA ÜLKEMİZİ TEMSİL EDECEKLER

Ziyarete Belediye Başkan Yardımcısı Furkan Dinçer ile Belediye Spor Kulübü Başkanı Ahmet Göktürk de eşlik etti. 19-24 Nisan tarihlerinde Sivas’ta düzenlenen ve milli takım seçmesi niteliği taşıyan Türkiye Minikler ve Yıldızlar Karate Şampiyonası’na Tavşanlı’dan 14 sporcu katılmış ve bu sporculardan 7’si milli takıma seçilmişti. Bugün Başkan Güler’i ziyaret eden bu sporcular bundan sonra uluslararası müsabakalarda ülkemizi temsil edecekler.