04/10/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

“KURULUŞTAN KURTULUŞA MARATON”

KÜTAHYA BELEDİYESİNDE 14 YILDIR ZABITA MEMURU OLARAK GÖREV YAPAN HÜSEYİN GÜMÜŞ, BÜYÜK ZAFER'İN 100'ÜNCÜ YILINDA 150 KİLOMETRE MESAFEDEKİ KURULUŞUN TOPRAKLARI DOMANİÇ'TEN, KURTULUŞUN TOPRAKLARI DUMLUPINAR'A KOŞTU. (HÜSEYİN EFE/KÜTAHYA-İHA) Kütahya Belediyesinde 14 yıldır zabıta memuru olarak görev yapan Hüseyin Gümüş, Büyük Zafer'in 100'üncü yılında 150 kilometre mesafedeki kuruluşun toprakları Domaniç'ten, kurtuluşun toprakları Dumlupınar'a koştu.

Kütahya Belediyesinde 14 yıldır zabıta memuru olarak görev yapan Hüseyin Gümüş, Büyük Zafer’in 100’üncü yılında 150 kilometre mesafedeki kuruluşun toprakları Domaniç’ten, kurtuluşun toprakları Dumlupınar’a koştu.

Belediyenin atletizm branşında lisanslı sporcu da olan, çocukluğundan bu yana sporun çeşitli branşlarıyla ilgilenen evli ve 2 çocuk babası 40 yaşındaki Hüseyin Gümüş, 2008’de bir arkadaşının teşvikiyle maraton koşmaya başladı. Daha sonra ultra maratonla tanışan, bisiklet ve tırmanış branşlarıyla da yakından ilgilenen Gümüş, yıllardır hayalini kurduğu “Kuruluştan Kurtuluşa” maraton koşusunu başardı.

23 SAAT BOYUNCA KOŞTU Gümüş, Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk’ten aldığı Türk bayrağını Dumlupınar ilçesinde Belediye Başkanı Alim Işık’a teslim etti. Büyük bir onur ve gururla 23 saat süren koşuyu başarmanın mutluluğunu yaşadığını belirten Gümüş: “Büyük Zafer’imizin 100’üncü yılını Türkiye genelinde ve Kütahya’mızda birçok güzel ve detaylı etkinliklerle kutladık. Ben de ultra maratoncu olarak 100’üncü yıl anısına bir katkı sunmak istedim. Kuruluşun toprakları olan Domaniç ilçemizden kurtuluşun toprakları Dumlupınar’a kadar olan 150 kilometrelik mesafeyi koştum. Büyük bir hayalimi gerçekleştirdiğim için çok mutluyum. Bu süreçte bana katkı sunan Kütahya Belediyemize çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. Belediye Başkanı Alim Işık, Dumlupınar ilçesinde ulaşan ultramaratoncu ve zabıta memuru Gümüş’ü tebrik etti.