04/10/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

KÜTAHYA “3X3 SOKAK BASKETBOLU TURNUVASI”NDA

ÜMRANİYE'DE 3X3 SOKAK BASKETBOLU TURNUVASI NEFES KESTİ (İHA/İSTANBUL-İHA) Bu yıl üçüncüsü düzenlenen 3x3 Sokak Basketbolu Turnuvası, Ümraniyeli sporseverler tarafından büyük bir ilgiyle izlendi. Renkli görüntülere sahne olan turnuvaya, Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım da katıldı.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen 3×3 Sokak Basketbolu Turnuvası, Ümraniyeli sporseverler tarafından büyük bir ilgiyle izlendi. 432 sporcunun, 108 takımla katıldığı müsabakalara Kütahya’dan da katılım sağlandı.

İki yıldır yapılan ve büyük ilgi gören 3×3 Sokak Basketbolu Turnuvası bu yıl yine sporseverleri bir araya getirdi. Santral Etkinlik Alanı’nda portatif saha kurularak yapılan turnuvada, 3 asil ve 1 yedekten oluşan takımlar tek potaya karşı mücadele etti. Sabahın erken saatlerinde başlayan müsabakaların her biri 10’ar dakika sürdü. Türkiye Basketbol Federasyonu hakemlerinin yönettiği 3×3 Sokak Basketbolu Turnuvası’nda, Büyük Erkekler, Genç Erkekler, Yıldız Erkekler, Küçük Erkekler ve Küçük Kızlar kategorileri yer aldı.

432 SPORCU KATILDI Kategorilerde ilk dörde girenler kupa, madalya ve çeşitli hediyelerin sahibi oldu. Ayrıca Büyük Erkekler ve Genç Erkekler kategorilerinde mücadele eden sporculara para ödülü de verildi. 432 sporcunun, 108 takımla katıldığı müsabakalara Kütahya, Kocaeli ve Ankara’dan da katılım sağlandı. Akşam saatlerine kadar devam eden ve kıyasıya mücadelelere sahne olan 3×3 Sokak Basketbolu Turnuvası’na katılan tüm sporculara forma da verildi. Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım müsabakalara katılan sporcularla sohbet ederek, dereceye girenleri tebrik etti.