17/05/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

KÜTAHYA, ŞAMPİYONALARA EV SAHİPLİĞİ YAPTI

Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu (TİESF) Badminton ve Yüzme Türkiye Şampiyonaları, Kütahya’da tamamlandı.

Törene; Vali Ali Çelik’in yanı sıra Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler, Belediye Başkan Vekili Abdullah Damcı, DPÜ Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal, Dumlupınar Kaymakamı Buğra Karadağ, Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu (TİESF) Başkanı Kerim Vural, TİESF yetkilileri, sporcular ve antrenörler katıldı. Vali Ali Çelik, Dumlupınar Spor Salonunda açılış töreniyle başlayan şampiyonalara 25 ilden 164 badminton sporcusu ile 46 yüzücünün katıldığını söyledi. 

“SÜMEYYE BOYACI GİBİ GENÇLER ÇIKACAK”

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yılı etkinlikleri kapsamında Türkiye şampiyonasına ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti paylaşan Vali Ali Çelik, “Kurtuluşun topraklarında başlayacak her başarı, her azim ve kararlılık bu topraklarda yaşayan Türk milletinin ilelebet payidar kalacağına ilişkin o veciz sözün altını dolduracak eserler olacaktır. Bu hazırlıklar, altyapı ve çalışmalarla inanıyorum ki Sümeyye Boyacı gibi yeni gençler çıkacak. Gençlerimiz, çocuklarımız, amaç ve hedefleri doğrultusunda büyük başarılara imza atacaklar” diye konuştu. 

“BREZİLYA’DA TÜRKİYE’Yİ TEMSİL EDECEKLER”

Yarışmalarda dereceye giren sporcuların Brezilya’da düzenlenecek İşitme Engelliler Yaz Olimpiyatları’nda Türkiye’yi temsil edeceğini söyleyen Vali Çelik, gençlere başarılar diledi. Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu (TİESF) Başkanı Kerim Vural, Vali Ali Çelik’e desteklerinden dolayı engelliler ailesi adına teşekkür plaket takdim etti.

3 GÜN SÜRDÜ

İşitme Engelliler Badminton Türkiye Şampiyonası, 25-27 Şubat’ta Kütahya Dumlupınar Kapalı Spor Salonunda, İşitme Engelliler Yüzme Türkiye Şampiyonası ise 27 Şubat Pazar günü Kütahya TOKİ Akkent Yüzme Havuzunda yapıldı.