05/10/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

METEOR’UN İTİRAZI REDDEDİLDİ

TKİ Tavşanlı Linyitspor’un play-off müsabakasından sonra haksızlığa uğradığını belirten itirazı, TFF Tahkim Kurulunda oy çokluğu ile reddedildi.

İtirazın ardından bir açıklama yapan TKİ Tavşanlı Linyitspor Yönetim Kurulu: “Play-off müsabakaları sonrasında yaşadığımız haksızlık ve alınan kararlara bağlı olarak yaptığımız tüm girişimlerimiz, Disiplin Kurulundan sonra Tahkim Kurulundan da hem de herhangi bir gerekçe göstermeden oy çokluğu ile reddedilmiştir. Tüm delil ve kanıtlar gün gibi ortadayken, hakkımızın göz göre göre yenmesini spor kamuoyununum takdirine bırakıyoruz. Tahkim Kurulu ve TFF adalet kavramından yoksun, günü kurtaran yönetim felsefesiyle bugün bizleri, yarın ise başka camiaları, mağdur etmekten öteye gitmeyecektir. Almış olduğunuz bu haksız kararla tüm camiamızın vebalini hayatınız boyunca üstünüzde hissedeceksiniz. Tavşanlı’nın, Linyitspor camiasının, yönetimin, tüm personelin ve en acısı emekçi kömür işçilerinin, alın terini, emeğini, mücadelesini hiçe sayan, sizlere hakkımızı helal etmiyoruz” ifadelerine yer verdi.

“ÇALIŞTIK, GAYRET ETTİK AMA OLMADI”

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler de: “Çalıştık, gayret ettik, mücadele ettik ama maalesef olmadı. Tavşanlı Linyit Spor’umuza yeni dönemde başarılar diliyorum. Federasyonda onurlu mücadeleye destek veren ekibe ve kulüp yönetimine teşekkür ederim” açıklamasında bulundu.