18/05/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

MURAT DAĞINDA HER KAYAKÇIYA UYGUN PİST

KÜTAHYA'NIN GEDİZ İLÇESİ SINIRLARI İÇERİSİNDE BULUNAN 2 BİN 312 METRE YÜKSEKLİKTEKİ MURAT DAĞI KONUKLARINA BİN 450 METRE YÜKSEKLİKTE 41 DERECE SICAKLIKTA TERMAL SU VE KONAKLAMA, BİN 850 METRE YÜKSEKLİKTE İSE HER DİSİPLİNDE KAYAK KEYFİ İMKÂNINI SUNUYOR. (HÜSEYİN EFE/KÜTAHYA-İHA) Kütahya'nın Gediz ilçesi sınırları içerisinde bulunan 2 bin 312 metre yükseklikteki Murat Dağı konuklarına bin 450 metre yükseklikte 41 derece sıcaklıkta termal su ve konaklama, bin 850 metre yükseklikte ise her disiplinde kayak keyfi imkânını sunuyor.

Gediz ilçesi sınırları içerisinde bulunan 2 bin 312 metre yükseklikteki Murat Dağı konuklarına bin 450 metre yükseklikte 41 derece sıcaklıkta termal su ve konaklama, bin 850 metre yükseklikte ise her disiplinde kayak keyfi imkânını sunuyor.

Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak yaptığı açıklamada: “Murat Dağı Termal Kayak Merkezi’nde iyi derece kırmızı, orta derece mavi ve eğitim seviyesinde yeşil renkli kayak pisti ile kızak pisti mevcuttur. Kayaklı koşu, snowboard ve alp disiplini kayak branşları ile kızak branşlarında çalışmalar yapılmakta olup, kayak branşı dışında Atletizm Dağ Koşusu Türkiye Şampiyonası ve Milli Takım Seçmeleri, dağcılık, off-road, kampçılık gibi birçok faaliyete de ev sahipliği yapmaktadır. Hiç unutamayacağınız bir tatil ve deneyim için bu kış tercihiniz Murat Dağı Termal Kayak Merkezi olsun. Görebileceğiniz en güzel merkezlerinden biri olan Murat Dağı’nda ahşap evlerde konaklayabilir, kışın keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz” diye konuştu. Gediz Termal Kayak Merkezi’nde ücretsiz kayak eğitiminin de verildiği belirtildi.