12/08/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

‘OLTA BALIKÇILIĞI MALZEMELERİ’ SERGİSİ AÇILDI

Kütahya Sportif ve Amatör Olta Balıkçıları Derneği (KÜSABDER) tarafından düzenlenen “Üçüncü Amatör Olta Balıkçılığı Malzemeleri Sergisi” halkın izlenimine sunuldu.

Vali Ali Çelik, Kütahya Sportif ve Amatör Olta Balıkçıları Derneği (KÜSABDER) tarafından düzenlenen amatör ve sportif olta balıkçılığı malzemelerinin tanıtımının yapıldığı sergi açılışına katıldı. Açılışın ardından Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık ile birlikte sergideki malzemeleri inceleyen Vali Ali Çelik, Kütahya Sportif ve Amatör Olta Balıkçıları Derneği Başkanı Mustafa Sezer’den bilgiler aldı.

ÇELİK: “KÜTAHYA İÇİN ÖNEMLİ”

Vali Çelik, gelecek nesillerin zararlı alışkanlıklardan korunması için farkındalık oluşturma ve doğa sporlarına özendirme amaçlı düzenlenen etkinliğin Kütahya için önemli olduğunu belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.

“DOĞANIN EN BÜYÜK BEKÇİLERİ VE KORUYUCULARIYIZ”

Kütahya Sportif ve Amatör Olta Balıkçıları Derneği Başkanı Mustafa Sezer, sergide oltalar, balık yemleri, botlar ve çadırlar gibi birçok malzemenin halkın görünüme sunulduğunu ifade etti. Sezer, “Dernek olarak asıl amacımız, gelecek nesillere bu işin tamamen bir spor olduğunu ve doğa ile iç içe yaşanın gerektiğini öğretebilmek. Bu tür etkinliklerle insanlarımızı alkol ve diğer zararlı alışkanlıklardan uzak tutmak istiyoruz. Biz balıkçılar, doğanın en büyük bekçileri ve koruyucularıyız” diye konuştu.

27 ŞUBAT’A KADAR SÜRECEK

Derneklerinin halen 211 üyesinin bulunduğunu belirten Sezer, serginin, 27 Şubat tarihine kadar ziyaret edilebileceğini sözlerine ekledi. Sera AVM’de açılan sergi 27 Şubat’a kadar ziyarete edilebilecek.