04/10/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

SAHAYA ÇIKMAYANA REFERANS VERİLMEYECEK

Kütahya TÜFAD Şubesi, 2022-2023 sezonu öncesinde antrenörlere uyarılarda bulundu. 2022–2023 yılı futbol sezonunda takımının başında sahaya çıkmayan antrenörler tespit edildiğinde yönetim kurulunun alacağı karar ile referans verilmeyecek.

TÜFAD’dan yapılan açıklamada; “Kulüplerle sözleşme yapan antrenörlerimizin, takımın başında devamlı sahaya çıkmaya çalışan futbolun sadece bir oyun olduğunu kabul etmek suretiyle bütün ilgisini ve alakasını futbolun gelişmesine, sağlıklı yaşam alışkanlıklarının oluşturulmasına, oynanan oyundan zevk alınmasına, oyuncularının sağlıklı, kişilikli ve becerili yetişmeleri yönünde çaba sarf eden iyi bir eğitimci olmaları ortak dileğimizdir” denildi.

ÜYELİKTEN ÇIKARILACAK

2022–2023 yılı futbol sezonunda sözleşme yapılan kulübün futbol takımının başında sahaya çıkmayan antrenörler tespit edildiğinde; Türkiye Futbol Federasyonu Teknik Eğitici ve Öğretici Talimatı madde 32 B (Her takım bir antrenörle anlaşma yapmak ve Takımın başında sahaya çıkmak zorundadır) Bendi gereği; yönetim kurulunun alacağı karar ile takımın başında sahaya çıkmayan antrenörlere referans verilmeyecek. Sürekli ve zorunlu seminerlere davet edilmeyecek ve devamında üyelikten geçici bir süre çıkarılacak.

“FAİR PLAY DUYGUSU İLE HAREKET EDİN”

Antrenörlerin çalıştığı takımla sözleşmeleri feshedildiğinde derneğe bir dilekçe ile başvurmaları gerektiğini kaydeden TÜFAD şubesi: “Sözleşmesini fesheden antrenörlerimizin saha içi giriş kartını da alması gerekmektedir. Bundan sonraki çalışmalarınızda Futbol Antrenörleri Meslek İlkelerine bağlı kalmanız hususunu hatırlatır, saygılar sunarız. Tüm antrenörlerimizin takımlarının başında sahaya çıkarak fair play duygusuyla hareket etmelerini bekliyoruz. Yeni sezonda tüm antrenörlerimize başarılar dileriz” açıklamasında bulundu.