12/08/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

SÜPER LİG MÜCADELESİ MARTTA BAŞLAYACAK

Kütahya Belediyespor Kulübü bünyesinde faaliyetlerine devam eden korfbol takımı sporcuları, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ı ziyaret etti. Korfbol Takımı Antrenörü Fahri Berke Karaçay: “Kütahya’da 6-7 yıldır aktif haldeydik ancak belediyemizin desteği ile bunu bu yıl süper lige taşıdık. Süper lig mücadelemiz mart ayında başlayacak” dedi.

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, makamında ağırladığı Kütahya Belediyespor Kulübü Korfbol takımı oyuncularına başarılar diledi.

“HEYECANLA İZLEYECEĞİZ”

Başkan Işık, “Öncelikle bu yıl Kütahya Belediyespor Kulübümüzün altında oluşturduğumuz bu takımımızın hayırlı olmasını diliyorum. Gerek sporcularımıza gerekse hocalarımıza başarılar diliyorum. Şehrimizin ve belediyemizin adını ülkemizde ve dünyada duyurmaya devam edecek bu sporcularımızı bundan sonraki günlerde heyecanla izleyeceğiz. Belediyemizin imkânları ile ne yapılabilecekse, sonuna kadar sizleri destekleyeceğiz. 13 branşta Kütahya Belediyespor Kulübümüz olarak spor müsabakalarına katılıyoruz. Kütahya’nın ve Kütahya Belediyesinin bir sporcusu olmanın onurunu yaşadığınızı biliyorum. Bunun çok büyük bir marka olduğunu, mutlaka Türkiye’de ve Dünya da bu ismin tanınması konusunda sizlerin çaba göstereceğini düşünüyoruz. Elimizden gelen desteği vermeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

DAYANIŞMA İÇİNDE GEÇEN SPOR DALI

Korfbol Takımı Antrenörü Fahri Berke Karaçay ise, “Kadın ve erkeğin bir arada oynadığı, dayanışma içinde mücadele ettiği, sahada kıran kırana geçen müsabakalar yaşadığımız bir spor dalı korfbol. Kütahya’da 6-7 yıldır aktif haldeydik ancak belediyemizin desteği ile bunu bu yıl süper lige taşıdık. Süper lig mücadelemiz mart ayında başlayacak. Başkanımızın desteği ile bu yılda başarıya ulaşacağız” dedi. Korfbol sporcuları farklı ve yeni bir spor dalını yaptıklarını ve küçük yaş grubu çocuklarla bu sporu tanıştırdıklarını ifade ederek, Başkan Işık’a destekleri için teşekkür ettiler.