30/09/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

YENİ SEZON “ŞEHİT SANCAKTAR MEHMETÇİK”E ADANDI

Vali Ali Çelik, 2022-2023 Futbol Sezonu’nun “Şehit Sancaktar Mehmetçik Sezonu” adıyla oynanacağını açıkladı.

2022-2023 Futbol Sezonu Şehit Sancaktar Mehmetçik’e adandı. Açıklama, Kütahya 2022-2023 Futbol Sezonu Fikstür Çekimleri Toplantısı’na katılan Vali Ali Çelik’ten geldi. Büyük Zafer’in 100. yılı sebebiyle sezonun Şehit Sancaktar Mehmetçik’e adandığını söyleyen Vali Ali Çelik istişareler sonucu alınan karardan duyduğu memnuniyeti belirterek: “Büyük Zafer’imizin 100. yılına, Şehit Sancaktar Mehmetçik adına yakışır bir sezon olmasını diliyorum” dedi. Toplantıya Vali Ali Çelik’in yanı sıra Milletvekili Ceyda Çetin Erenler, İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, Kütahya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Cengiz, kulüp yöneticileri ve siyasi partilerin temsilcileri katıldı.

“BÜYÜK KAZANIMLAR ELDE ETTİK”

Sporda dönüşüm ve altyapının güçlendirilmesiyle son dönemde büyük kazanımlar elde edildiğini belirten Vali Ali Çelik, “Gençlerimize imkan sunulup alan açıldığı zaman başarabileceğine hep birlikte şahit oluyoruz. Yüzmeden atletizme, haltere kadar birçok farklı alanda ciddi dereceler elde ettik. Bunlar ülkemiz açısından çok memnuniyet verici” ifadelerini kullandı.

“KÜTAHYA’DA GÜZEL İŞLER YAPILDI”

Spor altyapısı ve spor kültürünün geliştirilmesinin yöneticilerin başat sorumluluk alanı olduğunu ifade eden Vali Çelik, “bu anlamda Kütahya’da çok güzel işler yapılmış, yapılmaya da devam ediliyor. Özellikle Gençlik ve Spor Bakanlığı ile İl Özel İdaresinin sporun yaygınlaştırılmasına ilişkin bakış açısı, çalışmaları çok değerli. Hemen hemen tüm ilçelerimizde nizami sentetik çim sahalar tamamlanmış durumda. Bu çalışmalar sadece futbola dönük değil atletizm branşında da yapılmış. Türkiye’deki en nitelikli atletizm sahalarından biri ilimizde. Atletizmin yaygınlaşması için ilimizin tüm karar alıcıların iş birliğinde sorunları çözmek, ihtiyaçları karşılamak için çalışma azmindeyiz” diye konuştu. Sporun temel amacının gençlerdeki bedensel ve ahlaki niteliklerin geliştirilmesi olduğunun altını çizen Vali Çelik, bunun bir süreç ve iş birliği gerektirdiğini söyledi ve herkesten  destek istedi.

“SPORUN HİÇBİR YÖNÜNDE KAVGANIN, ŞİDDETİN, KÜFRÜN YERİ YOK”

Vali Çelik, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: “Sporun temel amacı gençlerimizin hem zihinsel hem bedensel sağlıklı bir koordinasyon yeteneği kazanması ve onun üzerinden bir ahlak disiplini öğrenmesi. Sporun hiçbir yönünde kavganın, şiddetin, küfrün yeri yok. Sporun gerçek meselesinin ne olduğunu, kazanabilmek için çalışmak, mücadele etmek, güç kazanmak ve disiplin gerektiği duygusunu hep beraber öğretebiliriz. Bunun başlangıç noktasının da amatör spor kulüpleri olduğunu düşünüyorum. Bunu yapabiliriz, buradan başlayabiliriz, başlamışız da zaten. Bu Kütahya açısından çok değerli. Bu anlamda sizlerin desteğinize çok ihtiyaç duyduğumuzu belirtmek isterim.”

“SPOR, KÜTAHYA’DA HİÇBİR ZAMAN ASAYİŞ SORUNU OLMADI”

Sporun Kütahya’da asayiş ve güvenlik sorunu haline gelmemesinden duyduğu memnuniyeti paylaşarak emeği geçenlere teşekkür eden Vali Çelik, “Amatör spor kulüplerimizin her zaman yanındayız. Buradaki bütün paydaşlarla alacağımız kararlarla her sorunu çözeriz, tüm taleplerinizi imkanlar dahilinde karşılarız” şeklinde konuştu. Gençlere de seslenen Vali Çelik: “Kaybettiğimizde ilk önce kendimize bakmalıyız. Daha sıkı çalışarak, hatalarımızdan ders alarak başarıyı kendi içimizde kovalamalıyız” dedi.  Toplantı, amatör spor kulüplerine destek veren kurum ve kuruluşlara teşekkür plaketi takdim edilmesi ve amatör liglerin kura çekiminin ardından sona erdi.