30/09/2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya’nın gündemi dürüst haber kaynağı

KÜTAHYA BELEDİYESİ VE KAPLICALAR

               Bugün Kaplıcalarımızla ilgili yazmak istiyorum.

               Aslında Kütahya Kaplıcaları ile ilgili son zamanlarda belediyemizin çok gayretleri, yatırımları, hala süren çalışmaları var. Bunlarda bir sorun yok. Sorun Dijital su sayaçlarında…

              “ En iyi kim bilir? Başına gelen bilir” demişler. Başımıza geldi ki, biz de belediyemize gazetemizdeki köşemiz vasıtasıyla duyuralım ve çözüm bekleyelim. Çünkü şahsi başvurularla çözülemeyecek bir problem bu. Şöyle ki:

               Kütahya’dan başka bir şehre gitiniz. Giderken de kışın çok soğuk olduğu ve sayacın patlayabileceğini (Ilıca ve Yoncalı’da çok rastlanır) düşünerek ilgili firmayı arayıp yeni fiyatıyla 50 Tl.verip saati söktürdünüz, kör tıpa ile kapattılar. Gittiğiniz şehirden de dönüşünüzde doğrudan kaplıcadaki evinize geldiniz. Su yok. Saatin takılması lazım. Gelişiniz Pazartesi gününe rastladı. Firmayı aradınız, Yoncalı’da iseniz Çarşamba, Ilıca’da iseniz Perşembe gününe randevu veriyorlar. Randevu günü de kaçta gelecekleri belli değil. Ben bir hafta önce  (üç gün önceden randevu aldığım halde 4.5 saat bekledim. Telefon üstüne telefon. Zor getirttik sayacı takmaya.) Artık tuvalete falan ailece camii tuvaletine gideceksiniz. Bu kadar rezilce bir iş… Suyu Kütahya’ya gidip karta yükletmek de ayrı bir eziyet. Bu kadar ceza çok değil mi vatandaşa. Böyle hizmet olur mu?

               Bu işi yapacak firmalara vatandaşı ezdirmemek için anlaşmalarına şartlar koymalısınız. Her gün vatandaşaın ihtiyacına cevap verebilecek kadar eleman çalıştırmalılar. Veya Ilıca ve Yoncalı’da devamlı bir görevlileri olmalı. Veyahut eski sisteme dönüp mekanik su sayaçları tekrar takılmalı.

               Yoksa bu vallahi müslümana gavur eziyeti…

               Kaplıcalarda yaşayan vatandaşlarımıza ses olmaya çalışıyorum.

               Lütfen sayın yetkililer! Bu duruma bir çözüm…